W miniony weekend przedstawiciele naszego miasta uczestniczyli w obchodach Jubileuszu 15-lecia współpracy trzech miast partnerskich tj. Boguszowa-Gorc, Dobrego Miasta oraz Radzionkowa.
Tegorocznym gospodarzem obchodów był Boguszów - Gorce. W tamtejszym Centrum Kulturalno - Kongresowym "Witold" odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której udział wzięli między innymi trzej Przewodniczący Rad Miejskich oraz Burmistrzowie trzech partnerskich samorządów.

Gminę Radzionków reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Wysypoł oraz Burmistrz Gabriel Tobor. Podczas sesji została przedstawiona prezentacja podsumowująca dotychczasową współpracę oraz zostało odnowione, przez obecnych włodarzy miast, porozumienie o partnerskiej współpracy zawarte 26 czerwca 2003 roku.
Sesję uświetniły występy grup artystycznych, w tym między innymi ZPiT „Małego Śląska” oraz wystawa prac Mirosława Ogińskiego, mieszkańca Radzionkowa, który od wielu lat organizuje wspólnie z artystami miast partnerskich, plenery malarskie.
Organizatorzy umożliwili także radzionkowskiej delegacji zwiedzanie Szybu Witold i wystawy, przypominającej o tradycjach górniczych miasta oraz wjazd na Górę Dzikowiec, z której można podziwiać panoramę Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc.
Jubileusz współpracy zbiegł się z obchodami Dni Miasta Boguszów - Gorce, w czasie których mogły zaprezentować się lokalne zespoły miast partnerskich. Z Dobrego Miasta zaprezentowała się "Świąteczna Kapela", natomiast Radzionków reprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" oraz zespół „Kiersi”.
W czasie koncertów, goście mogli odwiedzić stanowisko promocyjne naszego miasta, na którym serwowano śląski kołoc, chlyb z tustym i łogórkiym i inne smakołyki oraz udostępniano materiały promocyjne.
Warto wspomnieć, że w ciągu 15 lat współpracy wielokrotnie spotykała się młodzież szkolna trzech miast oraz prowadzona była wymiana kulturalna, sportowa i artystyczna.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl