23 marca w Piekarach Śląskich została podpisana umowa na budowę drogi łączącej ulicę Podmiejską w Piekarach Śląskich z ulicą Szybową w Radzionkowie. Będzie to jedna z inwestycji, realizowanych w partnerstwie przez gminy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wartość przyznanej dotacji z Funduszu Solidarności to ponad 3,4 mln zł (wartość całej inwestycji to ponad 4,6 mln zł).

Inwestycja ta ma znaczenie dla naszego miasta w dwóch aspektach: Po pierwsze umożliwi bardzo dobre skomunikowanie terenów przemysłowych przy ul. Wawelskiej i Szybowej, po drugie będzie częścią planowanej południowo - wschodniej osi komunikacyjnej biegnącej przez Rojcę i "Górkę" (wzdłuż ulic Wawelskiej i Marii Dąbrowskiej aż do ul. Księżogórskiej). Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku powstanie projekt przedłużenia ul. Księżogórskiej do ul. M. Dąbrowskiej.  
- Bardzo się cieszę, że udało nam się razem z władzami Piekarami Śl. przygotować wspólny projekt, tak bardzo istotny dla obu naszych gmin. Co warte podkreślenia, będzie to pierwsza inwestycja dwóch samorządów realizowana w ramach Funduszu Solidarności. Jestem przekonany, że w przyszłości inwestycja ta przyczyni się do poprawy układu komunikacyjnego w naszym mieście, zwłaszcza  w rejonie  „Górki”– powiedział po podpisaniu umowy Gabriel Tobor Burmistrz Miasta Radzionków.  

Budowa drogi łączącej ul. Podmiejską w Piekarach i ul. Szybową w Radzionkowie zakończy się w grudniu tego roku. Do tego czasu powstanie tam asfaltowa jezdnia o długości ok. 567 metrów, ścieżka rowerowa oraz chodnik dla pieszych. Wykonana również zostanie kanalizacja deszczowa, a przy drodze zostanie zainstalowane oświetlenie.

Widok od ul. Podmiejskiej

Widok od ul. Szybowej

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl