W minioną sobotę, tj. 17 marca odbyła się coroczna Gala Rzemiosła Piekarzy i Cukierników. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w bytomskim kościele św. Jacka. Podczas obchodów Święta Rzemiosła zostały wręczone dyplomy i odznaczenia dla pracowników, rzemieślników i ich zakładów działających na terenie Radzionkowa. Dyplomy Cechu Rzemiosł Rożnych i Przedsiębiorczości zostały wręczone Pani Sabinie Gruszce oraz Pani Sylwii Płonce z "Cukiernia- Piekarnia Tadeusz Bączkowicz". Dyplom Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wręczono Panu Markowi Górniakowi z Cukierni "Danuta".

Złoty Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali Pani Ewa i Jan Pietryga z firmy Piekarnictwo-Cukiernictwo PietrygaS.C. oraz Burmistrz Miasta Radzionków dr Gabriel Tobor. Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali Anna i Józef Wylenzek z firmy Wylenzek i Wspólnicy Sp.J.
Szablę Rzemieślniczą Cechu w Bytomiu otrzymał Pan Apolinary Komór - senior z firmy Ślusarstwo Produkcyjno-Usługowe. Wyróżnieniem za wdrożenie nowych proekologicznych technologii ze szczególnym zachowaniem ochrony środowiska uzyskali Państwo Anna, Józef, Agata i Michał Wylenzek.
Wyróżnienia za aktywne uczestnictwo w życiu Miasta Radzionków z rąk burmistrza miasta otrzymali Panowie Zbigniew, Marek, Łukasz Górniak z Cukierni "Danuta" oraz Pan Ksawery Komór z firmy Komoor.

Galę uświetnił Teatr Tańca Współczesnego Six Limbs Group działający w Centrum Kultury "Karolinka". Zespół zatańczył Trio ze spektaklu "Historyjki", którego premiera odbędzie się w czerwcu tego roku.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl