Zapraszamy na musical Teatru Obdarowani pt. "Zakochany Bóg" w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, który odbędzie się 18 marca br. o godzinie 19:00.
Warto wspomnieć, że reżyserem spektaklu jest młody mieszkaniec Radzionkowa, Karol Makowski – muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer. Koncertował w kraju  i zagranicą, m.in. Austrii, Czechach i Holandii. Podczas 19 Bielskiej Zadymki Jazzowej w NOSPR występował wspólnie z Jamie Cullum’em, brytyjską gwiazdą jazzu, laureatem Grammy i 2 Złotych Globów.

Współpracuje z Teatrem Franciszka w Katowicach, gdzie aranżował muzykę do spektakli „Dawid” i „Ewangelia … według kobiet”. Jest kierownikiem muzycznym w spektaklu „Tobiasz” oraz  liderem zespołu Obdarowani, dla którego komponuje.
"Zakochany Bóg" to dzieło całkowicie autorskie, do którego napisał muzykę i odpowiada w spektaklu za funkcję kierownika muzycznego.

Bóg przez proroków Starego Testamentu wielokrotnie przedstawiany jest jako Oblubieniec, który związał się z Izraelem Przymierzem miłości. Jego oblubienica – Izrael poprzez swoje bałwochwalstwo, odstępstwo od Oblubieńca dopuszczał się zdrady. Podobnie jak zdradzająca męża żona.

Cóż wiemy o miłości Boga, zaślepieni własnymi pragnieniami, żądaniami? Utwierdzając się przez pryzmat wszelkich niepowodzeń w negowaniu JEGO obecności.

Takie wątpliwości targały również ewangelicznymi postaciami Samarytanki czy Natanaela.

Prorockie zapowiedzi wydawały się być starodawne i nieco legendarne. W zrezygnowanej, wielokrotnie zamężnej Samarytance, niewierzącej już w miłość, czy walczącym z samotnością i przygnębionym postawą swoich współbraci Natanaelu, powoli wybrzmiewają rozczarowania i wątpliwości. Płomyk wiary ledwo się tli. Właśnie na skraju zwątpienia pojawia się KTOŚ, kto nie tylko obiecuje miłość, lecz daje ją w najpełniejszy sposób.

Z JEGO ust pada kluczowe pytanie: „Czy znasz Gomer?” Znaczy to, czy znasz swoją duszę, swoje serce? Czy wiesz, że KTOŚ o nie wciąż zabiega?

Bilety do kupienia w kasie Centrum Kultury "Karolinka" oraz na stronie www.karolinka.art.pl/events-event-977-Musical_pt._Zakochany_Bog

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl