Gmina Radzionków wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej nie zwalniają tempa i realizują kolejny projekt unijny dofinansowany z Funduszy Europejskich - „Restart – rozwój, energia, nowe możliwości”, stawiając na rozwój społeczności lokalnych.

Głównym celem projektu jest pomoc ludziom w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych, by ułatwić drogę zawodową, a co za tym idzie - polepszenie sytuacji finansowej. Projekt kierowany jest do osób z całej Gminy Radzionków w przedziale wiekowym 15-65 lat. Skoro mowa o polepszaniu sytuacji zawodowej, to nie może zabraknąć kursów doszkalających (m.in. na prawo jazdy B, C i D, kursów komputerowych, językowych, opiekuna osób starszych, palacza kotłów, ochroniarza, operatora wózków widłowych, florysty itp.). Jedną z zalet projektu jest dostosowanie do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej z osób biorących w nim udział. Nie możemy również pominąć przyjemności i odpoczynku, i tu dla naszych uczestników przewidziane są wyjazdy integracyjne, karnety wstępu na wydarzenia kulturalne, sportowe oraz jednorazowy zasiłek motywacyjny w wysokości do 500 zł. Warto też podkreślić, że wszystkie formy wsparcia są bezpłatne, a udział w projektach nie koliduje z ewentualnym pobieraniem świadczeń z pomocy społecznej, czy też korzystania z pomocy innych instytucji. Chętnych do udziału w projektach zapraszamy do siedziby biura projektów, które znajduje się na parterze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie przy ulicy Kużaja 19.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerami (32) 286-65-44 wew. 30, kom. 531-345-125 oraz odwiedzenia strony internetowej: www.ops.radzionkow.pl w zakładce Projekty Unijne w menu: Projekt pn.:„Restart – rozwój, energia, nowe możliwości” w aktualnościach o rekrutacji.

Dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji znajdują się we wspomnianej zakładce tj. Projekty Unijne w menu: Projekt pn.: „Restart – rozwój, energia, nowe możliwości”.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl