Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku prowadzi zbiórkę pamiątek i materiałów, które poszerzą kolekcję Centrum. Poszukują przedmiotów przede wszystkim związanych z deportacją Górnoślązaków do Związku Radzieckiego, ale także związane z osobistymi losami deportowanych i ich rodzin. Część z pozyskanych eksponatów trafi na wystawę stałą, inne będą odpowiednio zabezpieczone i przechowane z myślą o przyszłych wystawach czasowych oraz prowadzonych zajęciach edukacyjnych.

Można także przynosić pamiątki związane z życiem regionu i jego mieszkańcami w okresie wojennym, np. fotografii  przedstawiających ówczesny stan zabudowy, ilustrujących wydarzenia ważne dla regionu np. przesiedlania ludności itp. W związku z planami stworzenia specjalnej kolekcji zbiorów dotyczących Radzionkowa, centrum poszukuje także wszelkich materiałów związanych z przeszłością naszego miasta, w tym zdjęć, dokumentów, przedmiotów codziennego użytku.

W ramach współpracy przy tworzeniu Archiwum Historii Mówionej zainteresowani są także pozyskiwaniem ustnych relacji świadków historii dotyczących ważnych i ciekawych wydarzeń z przeszłości. Relacje zostaną utrwalone na nośniku audio i dołączone do zbiorów multimedialnych.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku telefonicznego: 32 307 35 36, lub mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl