YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły pod koniec 2017 roku, przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót dotyczących przebudowy linii kolejowej na odcinku od Chorzowa Batorego do Tczewa. Ponieważ linia ta przebiega przez Radzionków, w związku z tym w naszym mieście zostanie przeprowadzonych kilka inwestycji, o realizację których zabiegał od lat radzionkowski samorząd. 

Po pierwsze zostanie przebudowany wiadukt kolejowy znajdujący się na styku ulic Schwallenberga, Kużaja i Męczenników Oświęcimia, wraz z zagospodarowaniem istniejącej skarpy. Po drugie, przy dworcu Radzionków-Rojca zostanie przebudowane przejście nad torami z dojściem do peronów i wybudowana winda.

Następnie PKP planuje całkowicie przebudować wiadukt przy ul. Zejera wraz z istniejącym układem drogowym, tak aby jego parametry techniczne pozwalały na bezpieczne poruszanie się osób pieszych i samochodów.
Ponadto zostanie wybudowane przejście pod torami, w miejscu nieczynnego obecnie przejazdu przy ul. Anieli Krzywoń. Natomiast istniejący przejazd kolejowy przy ul. Św. Wojciecha (na "starym końcu") zostanie zlikwidowany, a ruch odbywać ma się nowo wybudowanym wiaduktem drogowym zlokalizowanym 100 metrów dalej. Według założeń inwestora prace mają zostać przeprowadzone w latach 2020 – 2022.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl