YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza do udziału w corocznym Zimowym Ptakoliczeniu. Wydarzenie zaplanowano na ostatnią sobotę stycznia, tj. 27 stycznia, zbiórka o godz. 9.00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej przy ul. Księżogórskiej 90a.

Impreza jest adresowana do wszelkich ptakolubów oraz do osób, które niekoniecznie interesują się ornitologią, ale lubią przyrodę i zimowe spacery. Przy tym jest to okazja, aby nauczyć się rozpoznawać wiele gatunków ptaków z najbliższego otoczenia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestnikami mogą zostać osoby dorosłe, jak i dzieci, choć należy wziąć pod uwagę, że pewna dyscyplina podczas obserwacji ptaków jest wskazana. Należy zaopatrzyć się w niejaskrawy ubiór, odpowiedni do warunków pogodowych. Warto zabrać z sobą lornetkę oraz atlas ptaków. Lornetki będzie można wypożyczyć także na miejscu.
Ornitologiczny spacer potrwa ok. 1,5 - 2 godziny. Naszym przewodnikiem będzie Łukasz Fuglewicz, znawca ptaków, a przy tym wspaniały edukator przyrodniczy.
Po spacerze zapraszamy na gorącą herbatę i krótkie podsumowanie do budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej, gdzie na dzieci czekać będą również ornitologiczne kolorowanki i gipsowe sówki. Koordynatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, zapraszamy do śledzenia informacji pod adresem: https://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl