YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Dzień z psychologią

Uczniowie klasy Ib – psychologiczno – pedagogicznej, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, 14.12.2017r. spędzili (cały!) Dzień z Psychologią. Wydarzenie to miało miejsce na uniwersytecie SWPS w Katowicach. Był to pierwszy wyjazd pierwszaków, podczas którego mieli okazje uczestniczyć w wykładach na uczelni wyższej i skosztować studenckiego życia -  szczególnie zasmakowała im studencka kawa z automatu.

Tematyka wykładów i warsztatów dotyczyła temperamentu, związków i wzajemnych relacji ( w tym damsko -  męskich) oraz znaczenia wyznaczania i realizowania celów w życiu. Ponieważ sami dokonaliśmy wyboru prezentowanych zagadnień, każdy z uczestników znalazł na zajęciach coś dla siebie.  Wyjazdowi towarzyszyła miła atmosfera i z pewnością nie są to ostatnie warsztaty naszych młodych psychologów i pedagogów.
Wiktoria Szymska Kl. 1b

 

Bajkowo i świątecznie dla przedszkolaków i podopiecznych ZDOREWiR-u.

Uczniowie klas 1B i 3B Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie  postanowili umilić dzieciom z sąsiadujących z naszą szkołą placówek, przedświąteczne dni.
Spotkanie z dziećmi ze  ZDOREWiR – u  odbyło się 13 grudnia br., a spotkanie z przedszkolakami odbyło się 15 grudnia br. w auli naszego liceum. Jako uczniowie Liceum, podeszliśmy do sprawy profesjonalnie – uczniowie z  1B zajęli się częścią artystyczną (przedstawieniem), a uczniowie  3B przygotowali zabawy dla gości.
Bajka, którą zaprezentowała I b to historia dobrej przemiany niegrzecznego chłopca ( w roli głównej – Szymon). Chłopiec na swej drodze spotkał wiele bajkowych postaci. Była tam  Baletnica (Klaudia), Anioł (Natalia), Krasnoludki (Oliwia, Maja, Alicja, Agnieszka i Julia), Królewna Śnieżka (Wiktoria), Bella (Martyna), Kopciuszek (Julia), Czarownica (Patrycja), Indianin (Wiktoria), Kapitan Jack (Weronika), Wróżka (Karolina), Królewicz (Aleksander) oraz Bestia, którą na czas przedstawienia stał się wychowawca klasy 1b p. Marek Minas.
Po przedstawieniu przyszedł czas na zabawy - dzieci kolorowały postać św. Mikołaja, ozdabiały kredkami papierowe choinki, robiły z papieru łańcuch, a potem Krasnale, Bella, Kapitan Jack, Wiedźma oraz Wróżka uczyły dzieci śpiewać piosenki.
 Na koniec na dzieci czekała niespodzianka- przyszedł do nich Święty Mikołaj (Radek z klasy II a).  Wszystkie dzieci dostały słodkie upominki. Radość i szczere uśmiechy na twarzach dzieci były dla nas bezcenne.
Nieskromnym zdaniem wszystkich zaangażowanych w te spotkania osób – impreza była rewelacyjna.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

w imieniu wszystkich współorganizatorów spotkań
Martyna Mazur 1b     

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl