YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Burmistrz Miasta Radzionków zaprasza 7 stycznia o godz. 16:00 na Koncert Noworoczny „Wielkie Przeboje Muzyki Filmowej” w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „Power of Winds” pod dyrekcja Klaudiusza Jani. W tym dniu w Sali widowiskowej Centrum Kultury „Karolinka” zabrzmią dźwięki największych przebojów muzyki filmowej, m.in. wiązanka muzyki z polskich seriali, „Star Wars” czy „Toy Story”.

Sprzedaż biletów dostępna od 15 grudnia od godziny 9:00 w kasie Centrum Kultury „Karolinka” lub on-line. Bilety w cenie 25 zł.

Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” powstała pod koniec 2016 roku. Działa  przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu . Obecnie liczy ok. 30 członków, w skład których wchodzą  uczniowie  i absolwenci zarówno szkół muzycznych II stopnia , Akademii Muzycznej  oraz szkolnictwa w ruchu amatorskim.  Połączenie tych sił pozwoliło w krótkim czasie osiągnąć wysoki poziom artystyczny.  Koncerty z udziałem orkiestry to niesamowite muzyczne doznania dla publiczności i fanów, których liczba jest coraz większa.
Pomimo krótkiej działalności orkiestra może pochwalić się wieloma sukcesami. Regularnie daje koncerty zarówno w kościołach jak i salach koncertowych.  Już w grudniu 2016 brała udział w nagraniu koncertu Barbórkowego dla Radia Silesia i Telewizji TVS.  Dla nich także orkiestra nagrała program z okazji Dnia Matki, gdzie występowały gwiazdy śląskiej sceny muzycznej.

We wrześniu  Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” wygrała nagrodę Burmistrza Tarnowskie Góry, oraz Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach ( nagrodą jest koncert w Sali Akademii Muzycznej ) na konkursie orkiestr dętych im Józefa Szweda w Tarnowskich Górach.
Orkiestra dokonała również nagrania  ścieżki dźwiękowej, oraz teledysku dla festiwalu TAURON NOWA MUZYKA, na którym to festiwalu w przyszłym roku orkiestra zagra koncert.
Na swoim koncie ma także koncerty na festiwalach, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Reginae Silesiae Gloria, Pierwszym Świętojańskim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej  w Bielsku Białej, Festiwalu Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich . 

Założycielem oraz kapelmistrzem i dyrygentem jest Klaudiusz Jania . Obecnie jest pierwszym organistą w Bazylice Piekarskiej, a także wykładowcą na Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach.  Jest ponadto trębaczem, kompozytorem, aranżerem oraz pianistą.  Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku ; Kompozycja i Aranżacja . Na swoim koncie posiada liczne nagrania oraz koncerty zarówno w kraju , jak i za granicą. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Reginae Silesiae Gloria”.   Jako kompozytor  i aranżer współpracuje  z wieloma orkiestrami i chórami. Do Najważniejszych można wymienić : Akademicką Orkiestrę Dętą A.M. w Katowicach, Filharmonię Szczecińską, Filharmonię Częstochowską, Sinfoniettę Cracovię, Orkiestry Dęte zarówno w ruchu amatorskim jak i zawodowym. Współpracuje także z licznymi chórami oraz solistami.  Na swoim koncie posiada kilkanaście płyt , zarówno solowych jak i w roli akompaniatora, aranżera czy kompozytora.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl