YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Od kilku lat, zawsze w grudniu, odbywał się turniej dla najmłodszych szachistów zwany Turniejem Benjamina  w ramach prowadzonych zajęć szachowych przez Stowarzyszenia Szachowe i Gier Umysłowych „Pionek” Radzionków, ze względu na postępy najmłodszych szachistów i już kilkuletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zawodów zorganizowano turniej, który umożliwił zdobycie kategorii szachowej o nazwie CiderSzachuś 2017.
Turniej odbył się w sobotę, 25 listopada, w Gimnazjum im. Ojca L. Wrodarczyka. Rozegranych zostało 7 rund, z czasem 30 minut dla każdego zawodnika.

W turnieju można było zdobyć następujące kategorie szachowe - IV-tą i V-tą. Do zawodów przystąpiło 13 zawodników do 14 lat.
Zwycięzcą został Marcin Hajda, który zdobył 6 pkt, przegrywając tylko jedną partię z Borysem Izworskim, który gromadząc 5pkt zajął 2 miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu uplasował się Dominik Trzensiok, który również zdobył 5pkt, ale punktacja pomocnicza była niższa niż u Borysa.
Poziom turnieju był bardzo wyrównany, świadczyć o tym może aż 5 zawodników, którzy zgromadzili po 4 pkt. Odpowiednio w kolejności od 4 miejsca uplasowali się: Daniel Radwan, Emilia Leks, Szymon Baran, Miłosz Szeremeta, Patryk Tomczyk. Zadecydowała tutaj punktacja pomocnicza. Borys Izworski zdobył IV-tą kategorię szachową, natomiast V-tą kategorię zdobyli: Dominik Trzensiok, Szymon Baran, Miłosz Szeremeta, Patryk Tomczyk oraz Maksymilian Ende. Gratulujemy młodym arcymistrzom osiągnięć.
Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „Pionek” Radzionków, a sędzią turnieju był FA Tomasz Ptaszyński - sędzia klasy międzynarodowej.
Dziękujemy zawodnikom za grę fair play i życzymy dalszych sukcesów.

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl