YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się dnia 4.09.2017 uroczystą akademią w CK Karolinką przygotowaną przez naszych uczniów pod kierunkiem mgr Izabeli Lendźwy, mgr Ilony Łysik, mgr Joanny Mania,mgr Danuty Minkiny oraz mgr Aleksandy Pachulskiej. Dyrektor Szkoły mgr Marek Napieraj życzył wszystkim ‘’udanego startu w tym nowym roku szkolnym, realizacji postawionych celów, zadowolenia ze swojej pracy”. Nauczycielom i Rodzicom życzył  ‘’dobrej i mądrej współpracy, dzięki której zapewnimy naszym dzieciom dobre, przyjazne i bezpieczne warunki nauki i zabawy oraz wsparcie w odnoszeniu sukcesów’’. 

Dyrektor Szkoły przedstawił jakie zmiany czekają uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców w związku z wprowadzaną reformą szkolnictwa .

Przedstawił także Dyrekcję Szkoły- zastępcą dyrektora w budynku przy ulicy Krzywej 18 jest mgr  Beata Duch, natomiast w siedzibie głównej przy ulicy Knosały 16 zastępcą dyrektora jest mgr Iwona Atamaniuk. Szkoła Podstawowa nr 1 liczy obecnie 20 oddziałów klas I-VII oraz 8 oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie klas I-IV realizują obowiązek szkolny w dotychczasowej siedzibie szkoły, zaś klasy V-VII oraz klasy gimnazjalne w budynku przy ulicy Krzywej 18. W sposób szczególny dyrekcja szkoły powitała tegorocznych pierwszoklasistów.  W tym roku szkolnym w SP 1 naukę rozpoczęły trzy klasy pierwsze: wychowawcą I a jest mgr Iwona Łepkowska, I b mgr Ewelina Taul, I c natomiast mgr Grażyna Sowiźrał.

W auli szkolnej pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów SP1 przez Dyrektora Szkoły, który życzył uczniom sukcesów, a rodzicom wielu radości w związku z rozpoczęciem edukacji przez ich dzieci. Dyrektor szkoły zaznaczył, że ‘’trzyletni cykl edukacji wczesnoszkolnej jest traktowany jako całość i ma charakter zintegrowany. Głównym celem jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci. Aby to osiągnąć, nauczyciele stworzą im jak najlepsze warunki do poznawania otaczającej rzeczywistości’’. Program artystyczny przygotowały klasy: III A i III D wraz z wychowawczyniami, Joanną Mania i Iloną Łysik.  12.09.2017 odbyły się pierwsze zebrania z rodzicami oraz spotkania dotyczące bezpieczeństwa z przedstawicielami Straży Miejskiej. Tradycyjnie też, pierwszaki zostały sfotografowane przez reporterów Dziennika Zachodniego oraz Gwarka.

We wrześniu udało się w naszej placówce zrealizować wiele przedsięwzięć: zgodnie z wieloletnią tradycją, i ten rok szkolny gimnazjaliści rozpoczęli  od udziału w wykładach i pokazach z fizyki, z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”.  Zajęcia te, corocznie  we wrześniu,  organizuje dla uczniów Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w wykładach ”Elektromagnetyzm wokół nas’’, ‘’Ciepło, zimno, gorąco, mróz’’ oraz ‘’Fizyka na wakacjach’’.  Pierwszy raz uczniowie klas młodszych uczestniczyli w obchodach Dnia Kropki ( Dot Day). Jak co roku uczniowie SP uczestniczyli w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dzięki inicjatywie mgr Joanny Leciej oraz mgr Ilony Łysik uczniowie mieli szansę zobaczyć jak wygląda międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W dniach poprzedzających święto uczniowie na lekcjach matematyki poprzez rozwiązywanie zagadek, łamigłówek  przypominali sobie tabliczkę mnożenia i zasady kolejności działań. W tym dniu zostały przeprowadzone  przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia, a najlepsi otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Jedynka może się już pochwalić pierwszymi sukcesami : uczennica  klasy 3b Paulina Plewnia zajęła II  miejsce w konkursie  pt.  „Co nam niesie Pani jesień?” na  eko-biżuterię w kategorii klas  I-III. Konkurs był organizowany przez Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie. 

Uczniowie Jedynki uczestniczyli w wielu warsztatach oraz wycieczkach. I tak: 26.09.2017 uczniowie klas VII, V oraz VI mieli okazję zobaczyć w Bytomskim Centrum Kultury spektakl pt. „Szkolne mrowisko”. 24.09.2017 najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do Bytomskiego Centrum Kultury na przedstawienie Pinokio. Dzieci miały okazję zobaczyć w jednym przedstawieniu różne rodzaje lalek np. marionetki i kukiełki, a także żywy plan oraz teatr cieni. 3.10.2017 klasa III b do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Uczniowie brali udział w bardzo ciekawych zajęciach o pszczołach, które prowadziła pani Julia Góra. Tego samego dnia klasa III a w ramach poznawania Małej Ojczyzny odwiedziła Urząd Miejski w Radzionkowie. Tam, w sali sesyjnej rzecznik prasowy, pan Jarosław Wroński w ciekawy sposób zapoznał dzieci z historią ratusza i symbolami miasta. Uczniowie mieli także możliwość spotkania się z Burmistrzem Miasta. 18.09 i 19.09.2017 uczniowie klas VI zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni. Nasi uczniowie wzięli też, jak co roku, udział w akcji Sprzątanie Świata.  Szkolna świetlica przygotowała dla swoich wychowanków wiele ciekawych akcji: 27.09 z inicjatywy koordynatora pracy świetlicy, mgr Agnieszki Brenzy odbył się  „Chrzest świetliczaka”.  W tym dniu, aby przystąpić do grona Świetliczaków musiały zmierzyć się z wyzwaniami sportowymi. Po odśpiewaniu świetlicowej  piosenki, złożyły przyrzeczenie bycia wzorowym Świetliczakiem. Wiele radości przysporzyło pokonanie toru przeszkód przygotowanego przez wychowawców świetlicy: mgr Grażyny Sowiźrał oraz mgr Urszuli Wiśniowskiej. Grupa Świetliczaków miała przyjemność uświetnić swoim występem podsumowanie zmagań Europejskiego Tygodnia Sportu dzieci z Zespołu Dziennych Ośrodków Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Radzionkowa.

5.10.2017 korzystając ze sprzyjającej pogody pod opieką pani Agnieszki Brenzy świetliczaki z rodzicami uczestniczyli w akcji Rolkowanie w Świerklańcu.  Od października zaczyna działalność świetlicowy klub ‘’Śniadanie daje moc’’ promujący zdrowy tryb żywienia. 27 września kl. IIc , IId i IIIc Gimnazjum udały się pod opieką mgr Danuty Mikiny, mgr Agnieszki Jochlik oraz mgr Sylwii Piekarczyk do największego Parku Rozrywki w Polsce Energylandii. Wyjazd ten był dla uczniów pełen emocji, uśmiechu i adrenaliny. 28.09.2017r. odbyła się Olimpiada Matematyczna Juniorów- ogólnopolskie zawody matematyczne. Finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał mgr Zbigniew Gut. Nasze działania są ukierunkowane nie tylko na poszerzanie wiedzy naszych uczniów, ale i rozwijanie talentów. Dbamy o ich wszechstronny rozwój. Mamy ogromną nadzieję, że działania te będą odbierane pozytywnie zarówno przez samych uczniów, ich Rodziców oraz lokalne środowisko. Plan pracy na nowy rok szkolny jest bogaty. Z pewnością każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

Dyrekcja szkoły

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl