YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Trzeci turniej XVI Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się 23.09.2017 w sali Centrum Kultury „Karolinka”. W zawodach uczestniczyło 32 szachistów. Organizatorami całej edycji są: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „PIONEK” Radzionków, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej Koło im. Jana Pawła II przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie, Centrum Kultury „Karolinka„ i Urząd Miasta Radzionków.

Zawody wzorem ostatnich lat rozegrano w dwóch odrębnych grupach: „A” powyżej 16-lat i „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim, z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.
Zawody odbywają się w cyklu 4-turniejów. Zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów we wszystkich turniejach.
W grupie „A” wystartowało 17, a w grupie juniorów 15 szachistów. Walka tym razem była bardzo wyrównana. W grupie 'Open” ton nadawali najstarsi zawodnicy, choć znów zwyciężyła wola walki i wytrwałość. W każdej partii zwyciężył Jarosław Pietrucha uzyskując 6 pkt z 7 partii, a kolejni seniorzy turnieju Marek Wieczorek przed Janem Ploteckim zdobyli po 5 ½ pkt, z kolei Kamil Machura i Jan Zbijowski osiągnęli wynik 4 ½ pkt .
W  turniejach grupy „B” do 16 lat bezkonkurencyjny okazał się Arek Hopek, który ze 100% wynikiem wygrał zawody 7 pkt z 7 partii. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Radzionkowa: Borys Izworski z 6 pkt zajął drugie miejsce, tuż za nim był Łukasz Potempa z 5 pkt. Kolejna grupa to zawodnicy z 4 pkt: Remigiusz Zalewski - debiutant w naszym turnieju, Marcin Hajda, Daniel Radwan, Szymon Baran, Adrian Blatoń.

Po trzech turniejach w grupie OPEN prowadzą:
1. Jan Zbijowski  13 pkt
2. Robert Sowa   12 ½  pkt
2.Henryk Duzdowski    12 ½  pkt
4. Kazimierz Tchórzewski  11 ½  pkt
4. Andrzej Kostowski  11 ½ pkt
6. Jarosław Pietrucha   9 ½ pkt

W grupie juniorów do lat 16 po 3 turniejach prowadzą:
1. Arkadiusz Hopek  19 ½ pkt
2. Łukasz Potempa   13 pkt
3. Marcin Hajda   12 pkt
4. Patryk Tomczyk   11 ½ pkt
5. Daniel Radawan  11 pkt
5. Borys Izworski  11 pkt

Po raz kolejny cieszy wysoki poziom gry i wiele ciekawych partii. Nie obyło się i bez dramatów, kiedy podstawiało się lub przeoczyło oczywiste posunięcia, ale to tylko nauka na przyszłość dla każdego szachisty.
Na zwycięzców czeka finałowy turniej, jak również atrakcyjne nagrody. Walka zapowiada się do końca bardzo emocjonująca.
Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry, zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki na www.chessarbiter.com
Następne zawody Grand Prix odbędą się 04.11.2017 w sali Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie. Zapraszamy !!! 

Zanotował R.Sobczyk

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl