YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Drugi turniej z cyklu XVI edycji Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się 27 maja  br. w Centrum Kultury „Karolinka”. Choć frekwencja nieco niższa niż zazwyczaj, bo tylko 28 zawodników to jednak emocji i sensacji nie brakowało.
Organizatorem kolejnej edycji byli: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK  Radzionków, Urząd Miasta Radzionków, Centrum Kultury „Karolinka” oraz sponsorzy.

Zawody wzorem ostatniego roku rozegrano w dwóch odrębnych grupach „A” powyżej 16-lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.
Zawody odbywają się w cyklu 4-turniejów zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów z wszystkich turniejów.
W turnieju juniorów uczestniczyło 16 szachistów, a w grupie OPEN zagrało 12 zawodników, wśród nich jeden z najmłodszych szachistów, 7 latek ze Świerklańca - Wiktor Zmarzły, który miał cel aby sprawdzić się i podnieść swój poziom grając z lepszymi szachistami. Na początek miał chyba najtrudniejsze zadanie, w którym musiał pokonać swego tatę Adama. Po ciekawej grze, Wiktor poradził sobie z bardzo dobrym atakiem ojca i w pułapce zanotował zwycięstwo. Wiktor ma już znaczące sukcesy zdobył tytuł Mistrza Polski 2017 w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Chrzanowie, a tydzień wcześniej w Katowicach podczas V Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej wygrał w grupie najmłodszych z wynikiem 100% 9 pkt z 9 partii w szachach szybkich.

Zawody rozgrywano na dystansie 7 rund z czasem gry po 15 minut dla zawodnika na cała partię.
Zastosowano również regulamin PZSZACH w grupie OPEN, tzn. każdy błąd prowadzi do porażki, a w grupie juniorów po pierwszym błędzie 2 minuty kary,a za drugi błąd przegrana.

W grupie ”A” - OPEN wygrał znany i doświadczony szachista, Kazimierz Tchórzewski z wynikiem 5  pkt z 7 partii kolejne miejsca zajęli stali bywalcy naszych turniejów, Robert Sowa, Marek Tyroń i Andrzej Klama po 5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Jan Zbijowski 4 ½ pkt i Henryk Duzdowski ( z Radzionkowa) 4 pkt.

W grupie „B” juniorów bardzo dobry wyniki uzyskali Arkadiusz Hopek, Tomasz Szwajnoch po 6 pkt z 7 partii kolejne miejsca zajęli: Borys Izworski 5 pkt, Łukasz Potempa, Emilia Leks, Marcin Hajda, Daniel Radwan i Dominik Trzensiok po 4 pkt.

Najlepszymi juniorami z Radzionkowa byli:
1. Borys Izworski   – 5 pkt
2.  Łukasz Potempa  - 4 pkt
3. Marcin Hajda  - 4 pkt

Po dwóch turniejach prowadzą w grupie OPEN:
1. Kazimierz tchórzewski – 11 ½ pkt
2. Robert Sowa     - 10 ½ pkt
3. Henryk Duzowski   -   9  pkt

W grupie juniorów do lat 16 :
1. Arkadiusz Hopek  -12 ½ pkt
2.  Patryk Tomczyk  - 8 ½  pkt
3. Marcin Hajda, Łukasz Potempa, Emilia Leks po - 8 pkt
 

Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze, a szachiści jako rycerze królewskiej gry zaprezentowali iście sportowe zachowanie. Zawody sędziował Rudolf Sobczyk przy asyście Wojciecha Hajdy. Szczegółowe wyniki na chessarbiter.com
Następne zawody Grand Prix 23 września i finał 4 listopada. Ale wcześniej odbędzie się turniej CIDERLATO 2017, którego termin zostanie ogłoszony na chessarbiter.com.


        Zanotował R.Sobczyk

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl