YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Już niedługo, bo od 10 maja, Galeria „Mozaika” zapełni się wyjątkową sztuką. Swoje prace malarskie zaprezentuje Helena Dzionyk. Jej twórczość jest o tyle godna podziwu, bo tworzona na jedwabiu. Jest to wyjątkowo rzadki sposób malowania, ze względu na poziom trudności oraz dobór niezbędnych materiałów.

„Impresje na jedwabiu” – bo tak nazwana jest wystawa, prezentowane będą do 7 czerwca, a każdy kto zechce zobaczyć dzieła będzie mógł odwiedzić galerię, oczywiście bezpłatnie.

Helena Dzionyk pochodzi z Suchej Beskidzkiej. Ukończyła studia na wydziale artystyczno-pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W zawodzie nauczyciela plastyki pracowała 38 lat, przez 15 lat była wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu.

Artystka w latach 1987-2017 swoje prace prezentowała na kilkunastu indywidualnych ekspozycjach w kraju i za granicą, m.in. w Centrum Kultury Francois Mauriac w Bouliac, Galerii Sztuki – Zamek w Suchej Beskidzkiej czy Pałacu Szustra w Warszawie.

Jej dorobek twórczy zapoczątkowało malarstwo olejne, natomiast artystka tworzy również obrazy na jedwabiu. Obrazy jedwabne powstają za dotknięciem pędzla. Malowanie na jedwabiu to jest trochę przygoda, bo do końca nie wiadomo jak się ułoży, a właściwie rozleje mi się na nim farba - mówi Halena Dzionyk.

Malarstwo pomimo wieloznaczności tematów i stosowanych metafor jest niezwykle finezyjne, barwne zachwycające bogactwem kolorystyki i kształtów. W swej sztuce artystka prezentuje klasę mistrzowską. Jej obrazy są odbiciem refleksji autorki nad sensem ludzkiego życia, narodzinami i przemijaniem. Inspiracją dla prac Pani Heleny jest natura, a kolor i światło, które stanowią pierwszorzędne cechy tych prac są czytelną i logiczną formą, budującą poetyckie nastroje. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii „Mozaika” nie tylko podczas wernisażu wystawy (10 maja, godz. 18.00), ale codziennie w godzinach jej otwarcia.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl