YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Dnia 24.04.2017 odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzionkowie Międzyszkolny Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs był inicjatywą nauczycieli anglistów Jedynki, a jego głównym celem było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz innych krajów anglojęzycznych zdobytej na lekcjach języka angielskiego, ale przede wszystkim zachęcanie dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych- ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach i rozwijanie ich zainteresowań.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zostali przygotowaniu do konkursu przez panią Iwonę Poźniak-Bem. Łącznie w konkursie wzięło udział 24 uczniów. Wicedyrektor szkoły, Iwona Atamaniuk powitała wszystkich uczniów, wyjaśniła zasady uczestnictwa konkursu, przedstawiła uczniom komisję konkursową i życzyła uczniom powodzenia w zmaganiach się z pytaniami konkursowymi. Komisja wyłoniła 3 najlepszych uczniów na każdym poziomie.

I tak: w kategorii klas IV Miejsce 1 i TYTUŁ LAUREATA zdobyła Nikola Pindel, uczennica SP1, w kategorii klas V Klasy V miejsce 1 i TYTUŁ LAUREATA Banduch Dominika , uczennica SP1, natomiast w kategorii klas VI Klasy VI miejsce 1 i TYTUŁ LAUREATA Jagoda Głogowska, uczennica SP1. Laureaci ci odebrali nagrody- kursy językowe na przyszły rok szkolny w Szkole Językowej Świat Języków z Bytomia oraz CLAN4YOU z Tarnowskich Gór.

Przyznano także drugie i trzecie miejsca.
Miejsce 2- Krzysztof Tobor SP2, klasa IV Sp2
Miejsce 3- Milena Leciej SP1, klasa IV, SP1
Miejsce 2 Emilia Socha SP2, klasa V, SP2
Miejsce 3 Marcel Sapa SP2, klasa V, SP2
Miejsce 2 Mateusz Kosik , klasa VI, SP1
Miejsce 3 Karol Sapa SP2, klasa VI, SP2
Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa. Sponsorami nagród rzeczowych były wydawnictwa OXFORD Cambrigde i Pearson Longman. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie tym, którzy przyczynili się do organizacji tego konkursu: pani Iwonie Bem-Poźniak, pani Iwonie Policht oraz pani Joannie Grzegorskiej.
Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała wicedyrektor szkoły.

Zanotowała; Iwona Atamaniuk

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl