YBFB Instagram - logoBIP

neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo

W Centrum Kultury Karolinka, 3 kwietnia br. odbyły się "I Mistrzostwa Radzionkowa Szkół Podstawowych w szachach". W turnieju wzięły udział 4 szkoły podstawowe z Radzionkowa ( SP1, SP2, ZSPG z Rojcy oraz Zamkowa Szkoła) - a w sumie uczestniczyło 32 uczniów. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych "Pionek" Radzionków, Urząd Miasta Radzionków oraz Centrum Kultury "Karolinka". Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund i czasem 15 minut dla każdego zawodnika.

Zwycięzcą turnieju został Marcin Hajda, który w 7 rundach zdobył komplet punktów i tego dnia był bezkonkurencyjny. Marcin jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej nr 1, a na co dzień trenuje w Stowarzyszeniu Szachowym i Gier Umysłowych "Pionek" Radzionków, w którym zaczynał swoją karierę szachową.
Drugie miejsce zajął Patryk Tomczyk, który zdobył 6 pkt (SP1), trzecie miejsce przypadło Borysowi Izworskiemu (SP2), który na swoim koncie uzbierał 5 pkt.
Firma Media Expert ufundowała myszki "A4 Tech" - dla najlepszej trójki, a restauracja Figaro zaprosiła zwycięzców na puchary lodowe.
W turnieju były jeszcze dwie dodatkowe klasyfikacje. W kategorii na najlepszą dziewczynę wygrała Patrycja Małolepszy, drugie miejsce zdobyła Alicja Ungier, trzecie miejsce zajęła Anna Mrowiec - wszystkie dziewczyny są uczennicami SP1.
W klasyfikacji drużynowej, na najlepszą szkołę, były brane 4 najlepsze wyniki uczniów z danej szkoły.
Tutaj również uczniowie Szkoły nr 1 zdominowali zawody. Uczniowie którzy zdobyli drużynowe mistrzostwo to: Marcin Hajda, Patryk Tomczyk, Maksymilian Wawrzyczek, Igor Lis. Zawodnicy otrzymali piękne puchary zrobione w technice 3D przez firmę "Ajkomp - Jacek Rupik", oraz kupony do "Klaps Bar".

Wyniki drużynowe:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 Radzionków - 23, pkt
2. Szkoła Podstawowa nr 2 Radzionków - 19 pkt
3. Zamkowa Szkoła – Radzionków - 13,5 pkt
4. Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych Radzionków - 2,5 -pkt

Zanotowano kilka niespodzianek, ale faworyci potwierdzili swój poziom gry, dotyczy to zwłaszcza uczestników zajęć prowadzonych przez Pionek Radzionków.
Dzieci były bardzo zdyscyplinowane, co pozwoliło sprawnie przeprowadzić zawody.Widać było, że dzieci grając w szachy dobrze się bawią, a to chyba najważniejsze.
Szczegółowe wyniki na portalu chessarbiter.com. Zawody prowadzili i sędziowali Rudolf Sobczyk oraz Wojciech Hajda.
Pionek Radzionków zaprasza dzieci na zajęcia szachowe, które prowadzimy w Gimnazjum O. L. Wrodarczyka, w poniedziałki i wtorki w godzinach 15:30 - 17:00.