YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Wkrótce ruszy pierwszy etap budowy drugiego odcinka tzw. Obwodnicy Zachodniej miasta. Przypomnijmy, że Obwodnica Zachodnia będzie się składać z 3 odcinków. Odcinek pierwszy to ul. Uni Europejskiej, odcinek drugi połączy ul. Długą z ul. Knosały, a odcinek trzeci połączy ul. Knosały z drogą ekspresową S11.

Pierwszy etap budowy drugiego odcinka obejmuje budowę drogi, wychodzącej od ul. Knosały o długości 615 m wraz z budową dwóch rond, chodnika i ścieżki rowerowej o szerokości 2 m. Szerokość jezdni wyniesie 7 m, po 3,5 m na każdy z pasów ruchu. Droga odwodniana będzie za pomocą kanalizacji deszczowej otwartej, czyli rowów oraz kanalizacji deszczowej zamkniętej, czyli tzw. kanałów deszczowych z odprowadzeniem do kanalizacji deszczowej. Z wybudowanym odcinkiem drogi połączona będzie ul. Sadowa. W związku z tym powstanie jezdnia wraz z chodnikiem o długości niespełna 90 m. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz wpusty i przykanaliki umożliwiające prawidłowe odwodnienie drogi.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą TRANZIT Sp. z o.o dnia 23 marca 2017 roku na kwotę 3 924 520,35 zł. Okres trwania przedsięwzięcia to ok. 6 miesięcy.

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl