wakacje

Konkurs ofert

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił Konkurs ofert na realizację zadań w zakresie profilaktyki uzależnień w województwie śląskim w 2020 roku.

W ramach konkursu przewidziano dofinansowanie dwóch zadań konkursowych, w tym:

Upowszechnienie programów profilaktyki uzależnień o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności, w tym programów rekomendowanych.
Realizacja programów profilaktyki problemów alkoholowych i narkomanii oraz zachowań ryzykownych o naukowych podstawach lub dowiedzionej skuteczności.
Do udziału w konkursie, uprawnione są organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r., poz. 688 ze zm), których cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczą spraw objętych zadaniami określonymi w art. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 roku o zdrowiu publicznym (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 1492 ze zm.).

Oferty konkursowe wraz z wymaganą dokumentacją należy składać w terminie do dnia 24 lutego 2020 roku, w zaklejonych i opieczętowanych kopertach, w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach (40-142), przy ulicy Modelarskiej 10, II piętro, pok. 215 lub nadesłać pocztą pod wskazany adres. Decyduje data wpływu wniosku do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach.

Uprawnione podmioty aplikujące o dotację, proszone są, o ile to możliwe, o składanie dokumentacji konkursowej zadrukowanej dwustronnie.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Województwa Śląskiego (I piętro, pok. 113 i 114, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie pod numerem: 32/ 730 68 91/93.

Spotkanie informacyjne

Zapraszamy seniorów na spotkanie informacyjne z farmaceutą dotyczące działania e-recepty. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2020 r. o godzinie 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Knosały 61a). Z uwagi na ograniczone miejsce obowiązują zapisy w placówce lub pod nr telefonu 32 289 03 91.

 

Centrum Wsparcia Zdrowia Psychnicznego

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym programie Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do udziału w programie zapraszamy pełnoletnie osoby, które mieszkają lub pracują na terenie powiatu tarnogórskiego.

Program jest przeznaczony dla ludzi, którzy czują się samotne, przeżywają trudności emocjonalne, potrzebują wsparcia psychologicznego, pomocy ze strony lekarzy psychiatrów, bądź mają potrzebę skorzystać z różnych form aktywizacji.

Udział w trwającym około 3 miesięcy programie jest BEZPŁATNY, kwalifikacja odbywa się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 661 692 111) z lekarzem w siedzibie Centrum przy ul. Opolskiej 21 w Tarnowskich Górach w budynku byłego szpitala Nr 1.

Aby zakwalifikować się do udziału w programie, nie jest wymagane skierowanie. W ramach programu pacjenci mają dostęp między innymi do konsultacji psychiatrycznych, opieki psychologicznej, terapii zajęciowej, fizjoterapii, poradnictwa socjalnego, a także nowoczesnego sprzętu komputerowego, który jest wykorzystywany do ćwiczeń uwagi i pamięci.

Uczestnicy programu mają zapewnione darmowe posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek), w szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwy jest transport pacjentów z miejsca zamieszkania.

Informacje szczegółowe można uzyskać pod nr 661-692-111

Strona internetowa: http://wspsa.pl/projekt-centrum-wsparcia-zdrowia-psychicznego-w-tarnowskich-gorach/

 

Nowy Punkt Obsługi Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

2 grudnia 2019 roku otwarto nowy punkt obsługi Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Tarnowskich Górach przy ulicy Piastowskiej 1.

Punkt będzie realizowała zadania w zakresie obsługi pacjentów:
- wydawanie Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ),
- wydawanie Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego,
- zaopatrzenie w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne,
- przyjmowanie interwencji oraz udzielanie informacji.

 Godziny otwarcia w dni robocze od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

 

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA

Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. prowadzące Szpital Miejski w Piekarach Śląskich p.w. Św. Łukasza zaprasza wszystkie Panie na bezpłatne zajęcia w szkole rodzenia bez względu ma miejsce zamieszkania. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:00 – 18:00. Następny cykl spotkań rozpoczyna się 28.01.2020r.

Szczegółowe informacje można uzyskać:
- w Poradni Wielospecjalistycznej przy ulicy Piłsudskiego 5 w Piekarach Śląskich, pod numerem tel.: (32) 284-55-20 wew. 53
- pod numerem położnej prowadzącej program – Elżbiety Małochy 693-867-521
- na stronie internetowej: szpital.piekary.pl

 

EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO

Planując urlop na terenie Unii Europejskiej lub Islandii, Liechtensteinie, Norwegii czy Szwajcarii, warto pamiętać o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która pozwala na korzystanie ze świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu w ww. państwach. Karty wydawane od 1 czerwca 2019 r. ważne są 3 lata.

Szczegóły dotyczące wyrobienia karty EKUZ dostępne są na stronie NFZ: http://nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Zakres ubezpieczenia w poszczególnych krajach: http://www.nfz-katowice.pl/dokumenty/8/Strona_GW_28-6-2019.pdf

Miejsca wydawania EKUZ:

Biuro Obsługi Ubezpieczonych
Śląski Oddział Wojewódzki NFZ
ul. Kossutha 13
40-844 Katowice

Punkt Obsługi OW NFZ Bytom
41-902 Bytom, ul. Wrocławska 32-34 (wejście od ul. gen. Okulickiego)
Infolinia 800 190 590

Delegatura w Piekarach Śląskich
 ul. Kościuszki 22, 41-940 Piekary Śląskie
tel. 32 782 48 70, 32 782 48 71, 32 782 48 72
fax 32 782 48 74, 32 782 48 75
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - adres do przesyłania wniosków o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

KAMPANIA CIĄŻA BEZ ALKOHOLU

Abstynencja podczas ciąży jest ważna dla zdrowia Twojego dziecka! Nawet najmniejsza ilość alkoholu jest niebezpieczna dla rozwijającego się organizmu dziecka.

PLAKAT

ULOTKA 1

ULOTKA 2

 

ELEKTROWANIA FOTOWOLTAICZNA NA DACHU PRZYCHODNI LEKARSKIEJ

Przychodnia Lekarska RAD-MED Sp. z o.o. zakończyła budowę dachowej elektrowni fotowoltaicznej. Aktualnie oczekuje na przyłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej. Rozpoczęcie produkcji własnej energii elektrycznej rozpoczęło się w południe 17 czerwca br. Do końca pierwszego dnia pracy wyprodukowała 102 kWh energii elektrycznej.

Elektrownia składa się z 76 modułów fotowoltaicznych. Inwestycja została zrealizowana kosztem 106.887 zł przy czym większość środków pochodzi z WFOŚiGW w Katowicach. Udział własny przychodni to kwota 6.839 zł. Przewidywana produkcja pozwoli pokryć ok. 70% rocznego zapotrzebowania przychodni na energię elektryczną.

 

ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU RATUNKOWEGO

Na czas określony od 13 maja (od godziny 00:00) do 15 maja (do godziny 8:00) zostaje zwieszona działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. Zawieszenie jest konieczne ze względu na zmianę lokalizacji Oddziału do innych pomieszczeń na terenie szpitala, spowodowanej koniecznością przystąpienia do prac remontowych.

 

BEZPŁATNE TURNUSY DLA DZIECI UBEZPIECZONYCH W KRUS

Do 10 maja placówki Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie będą przyjmować wnioski o skierowanie na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, mających schorzenia układu oddechowego, wady i choroby układu ruchu.

WIĘCEJ INFORMACJI O NABORZE

 

 

PRZYDATNE STRONY INTERNETOWE

 

- Ministerstwo Zdrowia

- Narodowy Fundusz Zdrowia o/Katowice

- Rzecznik Praw Pacjenta

- Zintegrowany Informator Pacjenta

- Internetowe Konto Pacjenta

- Akademia NFZ

- Dieta NFZ

 

 

 

 

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl