YBFB Instagram - logoBIP

       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Logo CEIDGW grudniu 2021 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii planuje wprowadzić zapowiadane wcześniej zmiany w obsłudze rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co wiąże się również z publikacją nowych wzorów formularzy CEIDG.
Do najważniejszych zmian należą:
1. Przeniesienie usług elektronicznych dla przedsiębiorców, tj. usługi założenia działalności gospodarczej, zmiany danych, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia działalności gospodarczej ze strony ceidg.gov.pl na serwis Biznes.gov.pl,

2. Wprowadzenie nowych wzorów formularzy, instrukcji oraz zaświadczeń:
a. Formularz wniosku CEIDG-1 z instrukcją,
b. Formularze załączników CEIDG (MW, RD, RB, POPR, PN, SC, ZS),
c. Zaświadczenia i wydruki z CEIDG.

Usługi dla przedsiębiorców i Konto Przedsiębiorcy
Usługi dla przedsiębiorców, dotychczas dostępne na stronie ceidg.gov.pl, zostaną całkowicie przeniesione na portal Biznes.gov.pl. To oznacza, że nie będzie już możliwe wypełnianie przez przedsiębiorcę np. formularza wniosku CEIDG-1, gdyż zostanie on zastąpiony intuicyjnym kreatorem – usługą online. Usługi założenia jednoosobowej działalności gospodarczej oraz zmiany, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia jednoosobowej działalności gospodarczej dostępne są bezpośrednio pod adresem: Biznes.gov.pl/wniosek-ceidg. Nie zmieni się natomiast sposób obsługi wniosków przez urzędników. Dodatkowo dane przedsiębiorców, złożone wnioski i operacje na wpisie będą dostępne dla firm po zalogowaniu w portalu Biznes.gov.pl, w zakładce Konto Przedsiębiorcy. Od początku października br. przedsiębiorcy otrzymali również możliwość założenia adresu do e-Doręczeń w Koncie Przedsiębiorcy, który w przyszłości usprawni wymianę korespondencji z urzędami.

Formularze wniosków i zaświadczeń CEIDG
Ministerstwo wprowadza nowe wzory formularzy i zaświadczeń CEIDG. Wypracowanie nowych projektów zostało poprzedzone badaniami oraz wieloma konsultacjami z urzędnikami i przedsiębiorcami. Nowe propozycje wzorują się na najlepszych przykładach formularzy zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wszystkie nowe wzory z instrukcjami dostępne będą pod adresem: Biznes.gov.pl/ceidg.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl