YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Platformę Startową Unicorn Hub, która 9 stycznia 2020 roku organizuje pierwsze w Katowicach spotkanie informacyjne. Jest to wydarzenie, które dedykowane jest wszystkich chętnym, którzy chcieliby rozwinąć swój innowacyjny pomysł na start-up.

AGENDA SPOTKANIA

Platforma Startowa „Unicorn Hub" to projekt (współfinansowany ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości), którego celem jest wsparcie rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup za pomocą kompleksowego programu inkubacji. Platforma „Unicorn Hub", poprzez unikalny ekosystem obejmujący współpracę Instytucji Otoczenia Biznesu, uczelni wyższej, funduszy VC, MŚP i dużych firm oraz jednostek samorządu terytorialnego, zakłada wsparcie pomysłodawców zainteresowanych uruchomieniem biznesu na terenie Polski Wschodniej (rejestracja działalności). Projekt skierowany jest do innowacyjnych pomysłów biznesowych, ze szczególnym uwzględnieniem branż takich jak: IT / ICT, Medycyna i Zdrowie Publiczne, Smart City / Transport.

Czas trwania: 02.01.2019 – 31.12.2022.

Obecnie trwa nabór ciągły do 3 rundy – wnioski mogą wpływać do 26.01.2020 r.

 

 

Zachęcamy potencjalnych partnerów prywatnych do zapoznania się z informacjami na temat zagospodarowania strefy otaczającej płytę rynku oraz wypełnienie ankiety.
Test ten ma na celu uzyskanie opinii i informacji od potencjalnych inwestorów odnośnie najbardziej efektywnych rozwiązań w zakresie realizacji planowanego przedsięwzięcia.

Memorandum Informacyjne

 

 

 

Dofinansowanie dla Firm - przygotuj się z nami

Wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców w 2019 roku. Planujesz inwestycje w maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny?
Działanie 3.2 Innowacje w MŚP w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego jest właśnie dla Twojej Firmy - nabór wniosków już od października 2019 roku

Na co można uzyskać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje rozwój/rozbudowę przedsiębiorstwa, w szczególności inwestycje w maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny. W ramach konkursu realizowane będą działania przyczyniające się do rozwoju innowacyjności w przedsiębiorstwach. Wsparcie uzyskają projekty koncentrujące się na pozyskaniu i implementacji innowacji produktowych i procesowych. Wspierane będą projekty obejmujące wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu/usługi lub procesu co najmniej w skali regionu. Nasz zespół oferuje pomoc w opracowaniu opinii o innowacyjności.

Ile możesz zyskać?
Maksymalny dopuszczalny procentowy poziom dofinansowania projektu wynosi:
dla mikro i małego przedsiębiorstwa - 45% wydatków kwalifikowanych
dla średniego przedsiębiorstwa - 35% wydatków kwalifikowanych
Minimalna wartość dofinansowania - 100 000 PLN
Maksymalna wartość dofinansowania: 3 000 000 PLN
Zwiększona alokacja środków na dofinansowanie projektów:  20 000 000 EUR

Chcesz pozyskać dofinansowanie?
Jeżeli masz dodatkowe pytania i jesteś zainteresowany wnioskowaniem zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem
https://app.getresponse.com/site2/slaskie_3_2?u=zBvH1&webforms_id=B6rq0#xsid=a62b_kk7VUE

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w dniach 23-27 września 2019 roku organizuje Tydzień Przedsiębiorcy. To cykliczna akcja informacyjno-edukacyjna kierowana do wszystkich przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. W tym czasie obędą się seminaria i dyżury eksperckie, którzy będą udzielać porad specjalistów. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem "Pracuje i zatrudniam legalnie".

Dokładny harmonogram spotkań i dyżurów zamieszczamy poniżej:

Harmonogram seminaria.

Harmonogram seminaria cd.

Harmonogram dyżury eksperckie.

Po raz jedenasty Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach projektu „Enterprise Europe Network” zaprasza do udziału w konkursie Innowator Śląska!

Ideą Konkursu jest poprawa wizerunku regionu poprzez pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. To inicjatywa promująca innowacje wprowadzane przez podmioty z województwa śląskiego.

Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm oraz instytucji B+R. Jest skierowany do śląskich przedsiębiorców i instytucji oferujących innowacyjne produkty, usługi czy rozwiązania technologiczne. O tytuł Innowatora Śląska można ubiegać się w czterech kategoriach:

- mikro przedsiębiorca;
- mały przedsiębiorca;
- średni przedsiębiorca;
- instytucja sektora badawczo-rozwojowego.

Za udział w konkursie nie pobierane są żadne opłaty – inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Enterprise Europe Network finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i MŚP (COSME), budżetu Państwa oraz środków własnych GAPR i zaangażowanych partnerów.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2019 r.

Szczegółowe informacje na temat zasad Konkursu, Regulaminu oraz Deklaracja Uczestnictwa dostępne są na stronie: www.gapr.pl/konkurs.

 

Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach prowadzi działania w zakresie usług finansowych, które są przeznaczone na finansowanie celów inwestycyjno-obrotowych, związanych z podjęciem, prowadzeniem bądź rozwojem działalności. Fundusz oferuje pożyczki w ramach:

- Funduszu Pożyczkowego na finansowanie inwestycji przyczyniających się do powstawania nowych miejsc pracy
- Funduszu Pożyczkowego na finansowanie inwestycji realizowanych przez Mikro i Małe Przedsiębiorstwa
- Funduszu Pożyczkowego na finansowanie przedsięwzięć rozwojowych realizowanych przez Mikro, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
- Funduszu Pożyczkowego SILESIA’ 2020

Informacje na temat funduszy pożyczkowych znajdują się na stronie internetowej www.oddzial.fgsa.pl

 

Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji została udostępniona już nowa wersja programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać od 26 stycznia 2019 r. Zapoznaj się ze zmianami w Płatniku i pobierz nową wersję programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

Program Płatnik w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akta – elektronizacja akt pracowniczych. Najnowsza wersja programu jest do pobrania ze strony www.zus.pl .

Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazane jest m. in. jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki są dostępne na stronie www.zus.pl i kanale ZUS na YouTube.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl