YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Herb

Herb Radzionkowa od najdawniejszych czasów jest związany z postacią św. Wojciecha. Przez wiele lat swojego funkcjonowania zdołał się, mimo różnic graficznych w różnych okresach, utrwalić w pamięci i świadomości mieszkańców naszego miasta. Jego obecny wizerunek został zatwierdzony uchwałą Rady Miasta Nr I/N/2/99 z dnia 11 września 1999 roku oraz uchwałą nr IX/62/2003 Rady Miasta Radzionków z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie uchwalenia Statutu Miasta. W myśl uchwały Rady Miasta Radzionków herb stanowi własność miasta, jest symbolem lokalnej społeczności i podlega ochronie jako dobro osobiste miasta.
Herbu do swojej działalności mogą używać: Rada Miasta Radzionków, burmistrz Radzionkowa, Urząd Miasta Radzionków oraz miejskie jednostki organizacyjne dla celów związanych z realizacją swoich zadań statutowych. Herbu miasta mogą używać również osoby fizyczne lub prawne związane z Radzionkowem, jednak używanie herbu nie może godzić w dobre obyczaje, prestiż i interes miasta, a jego wykorzystanie nie może być sprzeczne z prawem i porządkiem publicznym.

Rzecz o herbach Radzionkowa

Wojciechowe powiaty, miasta i gminy, tzn. te, które w herbie mają postać św. Wojciecha

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl