Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza wszystkich chcących nauczyć się szczepienia drzew owocowych na praktyczny kurs, który będzie przeprowadzony 30 marca br. w godzinach 10.00 - 15.00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie ul. Księżogórska 90a. Udział w kursie jest bezpłatny, ale na kurs trzeba się wcześniej zapisać. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy do dnia 27 marca 2017 pod numerem telefonu: 536 330 776 w godz.7.00 – 15.00. Ze względu na specyfikę kursu liczba miejsc jest ograniczona.

Szczepienie to jedna z najpopularniejszych metod wegetatywnego rozmnażania roślin. Wbrew pozorom jest ona dostępna dla każdego. Wystarczy tylko spróbować.
Na kursie poznają Państwo teoretyczne podstawy szczepienia, takie jak: dobór zrazów i podkładek, terminy zabiegów, niezbędne narzędzia etc. Przede wszystkim uzyskają jednak Państwo możliwość praktycznego wykonania szczepień, a zaszczepione własnoręcznie drzewka będą mogli Państwo zabrać ze sobą.
Udostępniamy sprzęt (noże, sekatory etc.) i materiały (zrazy i podkładki), ale zachęcamy również do przyniesienia własnego sprzętu i/lub zrazów z drzew (jabłonie lub grusze), które chcieliby Państwo zaszczepić.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.