Aktualności

W Radzionkowie przy Śląskim Ogrodzie Botanicznym powstał Klub Mam - serdecznie zapraszamy na spotkania w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 11.30. Do dyspozycji mam oraz ich dzieci jest przestronna aula Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90a, Radzionków). Na spotkaniach przy kawce lub herbatce mamy mogą przedyskutować wszelkie trapiące ich sprawy, a dzieci pobawić się. Raz w miesiącu na spotkaniach pojawiać się będzie specjalista, który podzieli się wiedzą dotyczącą macierzyństwa i nie tylko.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wzięło udział ponad 28500 uczestników, w tym uczniowie radzionkowskich szkół. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kan-gourou Sans Fronti`eres”.  Uczniowie musieli wykazać się sporą wiedzą, nieprzeciętnymi umiejętnościami oraz logicznym myśleniem.

UKS "Ruch" Radzionków wygrał rozgrywki I Ligi Śląskiej i zdobył Mistrzostwo Śląska rocznika 2004 w sezonie 2016/2017.
Tytuł udało się zdobyć drugi raz z rzędu, gdyż UKS "Ruch" Radzionków bronił tytułu z sezonu 2015/2016. W trakcie aktualnych rozgrywek zawodnicy "Ruchu" wygrali 11 spotkań, 2 zremisowali, 1 raz przegrali. Bilans bramkowy to: 51 bramek strzelonych (najwięcej w lidze), 12 bramek straconych (najmniej w lidze).

Burmistrz Miasta Radzionków informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Radzionków wykazu obejmującego części działek nr 985/18 oraz nr 439/52, położonych w Radzionkowie w okolicy ulicy Strzelców Bytomskich - Objazdowej, przeznaczonych do wydzierżawienia na czas nieoznaczony w drodze bezprzetargowej.

Wykaz nr 19/2017

 

Urząd Miasta Radzionków i Ogarniamprad.pl zapraszają wszystkich mieszkańców i firmy z Radzionkowa na spotkanie dotyczące możliwości obniżenia cen gazu i prądu w ramach grupowego zakupu paliwa i walki ze smogiem.
Spotkanie odbędzie się 6 lipca o godzinie 16:30 w Centrum Kultury "Karolinka".

Forum PPP – magazyn inwestycji publicznych, jako partner medialny, serdecznie zaprasza właścicieli oraz pracowników mikro (również osoby samozatrudnione), małych i średnich firm na dwudniowe warsztaty nt. nowych inwestycji PPP w 90% dofinansowane ze środków Unii Europejskiej (szkolenie certyfikowane).
Co odróżnia te warsztaty od innych?

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.