Aktualności

Mszą Świętą o godzinie 9:00 w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie rozpoczęły się obchody jubileuszowe 65- lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Po Mszy Św. w Centrum Kultury "Karolinka" obyła się akademia. W czasie jej trwania zostały wręczone pamiątkowe statuetki "Przyjaciel Liceum",  jako forma podziękowania za dotychczasową współpracę.

Dzisiaj w Centrum Kultury "Karolinka", z udziałem Burmistrza Miasta Radzionków oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1, Marka Napieraja odbyło się podsumowanie warsztatów filmowych, prowadzonych przez Kamila Niesłonego i Macieja Marmolę. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Gminazjum im. Ojca Ludiwka Wrodarczyka, których zadaniem było zrealizowanie filmu dokumentalnego o Radzionkowie, rezultat ich pracy prezentujemy poniżej. Do udziału w filmie zostali zaproszeni: Pan Marek Minas oraz Pani Maria Kielar - Czapla.

Radzionkowska Miejska Biblioteka Publiczna została zgłoszona do akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, którą organizuje producent Kinder Mlecznej Kanapki – firma Ferrero oraz wydawnictwo Znak. Do zdobycia są komplety książek dla dzieci oraz wygodne pufy do wspólnego czytania. Żeby otrzymać nagrodę potrzebujemy Waszej pomocy, wspólnie musimy zebrać jak największą liczbę głosów!

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. przypomina o obowiązku dokonania przez właścicieli i administratorów nieruchomości na terenie gminy Radzionków przeglądu wewnętrznej instalacji wodociągowej i zabezpieczenia jej przed zamarznięciem, a w szczególności o:

Najbliższe spotkanie Klubu Mam już w czwartek 19 października o godz. 11.30. Jak zwykle w przytulnej auli Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej na Księżej Górze. Warto przyjść, bo poprowadzi je pani Ewa Łukasik, która wprowadzi panie w tajniki Masażu Shantala. Tym razem masować będziemy siebie, a nie dzieci, więc należy ubrać się wygodnie (koszulka, leginsy) i zabrać z sobą matę. Zapraszamy młode mamy wraz z pociechami oraz panie oczekujące narodzin.

Zapraszamy na kolejne Sympozjum Tarnogórskie, które odbędzie się w dniach 21 i 23 października w Tarnowskich Górach. Hasłem XVI edycji jest "Polityka: od Niccolo Machiavellego do Jana Pawła II". Szczegóły na plakacie.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.