Aktualności

Radzionkowskie Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich zaprasza wszystkich potencjalnych uczniów Liceum na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 24 kwietnia br. w godzinach od 9.00-18.00. Harmonogram przedstawia się następująco:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie informuje, iż od 03.04.2017 r. nastąpi zmiana godzin pracy Ośrodka:

Poniedziałek: od 07:00 do 15:00
Wtorek od 07:00 do 15:00
Środa od 07:00 do 17:00
Czwartek od 07:00 do 15:00
Piątek od 07:00 do 13:00

Już jutro, tj. 24.03 dobiega końca termin przyjmowania zgłoszeń propozycji prac malarskich do wystaw w ramach IV edycji Międzynarodowego Programu pn. "Derby Artystyczne 2017 - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne. Propozycje prac do wystaw w ramach edycji mogą zgłaszać artyści malarze, graficy a także organizacje zrzeszające twórców z terenu województwa śląskiego, małopolskiego i regionów ościennych. Dodatkowe informacje oraz materiały, a także niezbędne druki do zgłoszenia, dostępne są dla zainteresowanych na stronie informacyjnej programu

Dnia 10 marca 2017 roku podpisano umowę z firmą HUCZ Sp. z o.o. Sp. K. na przebudowę ul. 27 stycznia w Radzionkowie na kwotę 772 440,00 zł brutto.
Przebudowana zostanie ulica o długości ok. 525 m i szerokości ok. 6 m wraz z chodnikiem obustronnym o szerokości 1,5-2,8 m.

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES realizuje program pomocy rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi. Program Pomocy Dzieciom to stypendia skierowane głównie dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym i wymagają całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Regulamin akcji fotograficznej „Wiosna w Radzionkowie”

1. Organizatorem akcji jest Urząd Miasta Radzionków.

2. Uczestnikiem akcji może być każdy fotografujący. Dopuszcza się możliwość wzięcia udziału w akcji autorów zagranicznych.

3. W akcji mogą brać udział wszelkie fotografie związane tematycznie z akcją „Wiosna w Radzionkowie”.

4. Fotografie cyfrowe należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z dopiskiem w tytule wiadomości „Wiosna w Radzionkowie”).

5. Termin przesyłania zdjęć trwa od 21 marca 2017 do 21 kwietnia 2017 roku.

6. Każdy uczestnik akcji może przesłać dowolną liczbę zdjęć.

7. Przesłane zdjęcia zostaną opublikowane w mediach społecznościowych na oficjalnym fanpage`u miasta.

8. Organizator akcji zastrzega sobie prawo wyboru zdjęć do publikacji.

9. Spośród opublikowanych zdjęć Organizator wybierze to, które będzie najbardziej popularne, a autor najbardziej popularnego zdjęcia otrzyma zestaw gadżetów promocyjnych miasta.

10.Przez zwrot „najbardziej popularne zdjęcie” rozumie się zdjęcie, które będzie miało łącznie największa liczbę udostępnień i kliknięć w reakcje: lubię to, super, wow.

11. Autor przesłanego zdjęcia oświadcza, że posiada prawa autorskie do przesłanych zdjęć oraz wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie tych materiałów przez Urząd Miasta Radzionków w celu promocji miasta, w tym publikacji na stronie internetowej miasta i oficjalnego profilu w mediach społecznościowych.

12. Nadesłane materiały stają się własnością Organizatora, który zastrzega sobie prawo do obróbki cyfrowej prac po zakończeniu akcji.

13.Każdy uczestnik akcji oświadcza, że żadna z fotografii nie naruszy praw osób trzecich.

14. Zgłoszenie materiałów do akcji jest jednoznaczne z akceptacją i przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

15. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora akcji.

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.