SzachyKolejny szachowy turniej dla najmłodszych w ramach zajęć szachowych Stowarzyszenia Szachowego i Gier Umysłowych „PIONEK” Radzionków zorganizowano w dniu 12.12.2023 w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie od roku prowadzone są zajęcia dla najmłodszych adeptów szachów.
Ze względu na ilość uczestników, wiek i zaawansowanie w grze, turniej został podzielony na kategorie.
Turniej przeprowadzono w dwóch fazach. Najpierw uczestnik miał do rozwiązania 4 zadania szachowe z czasem 10 minut, a następnie rozegrano po 3 partie z czasem gry po 10 minut na każdego szachistę.

W turnieju BENJAMIN 2023 startowało 12 zawodników w wieku od 7 do 10 lat.
Pierwsze miejsce z kompletem punktów zdobył Antoni Leszczyk 10 pkt, drugie miejsce zajęła Kinga Łabno 7 pkt, a trzeci był Szymon Dworak 5 1/2 pkt.
Drugi turniej odbył się dla grupy starszej, choć wiekowo też były dzieci z grupy młodszej, ale posiadające już doświadczenie w zawodach. Tu zagrało 9 zawodników w przedziale powyżej 8 lat.
Turniej Kadetów 2023 wygrał Mateusz Frej z kompletem punków 15 pkt, drugi był Filip Ziemann 14 pkt, a trzecie miejsce zajęła Paulina Dzionsko 11 pkt.

Musze pochwalić, że zawodnicy wykazali wielką wolę walki i zaangażowanie. Niektórzy z nich ćwiczą dopiero od września, więc tym bardziej zasługują na pochwałę.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców i drobne upominki dla każdego uczestnika ufundowało Stowarzyszenie "PIONEK" i Urząd Miasta. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji turnieju.