Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Jak już wcześniej informowaliśmy, w zeszły czwartek podpisałem umowę z prywatną firmą z Zabrza, która pobiera próbki do badań od mieszkańców Radzionkowa, którzy przebywają na kwarantannie w wyniku decyzji administracyjnej. W samą tylko sobotę, specjalistyczna ekipa pobrała 23 wymazy i zawiozła je na badania do stacji Sanepidu. Obecnie na terenie naszego miasta, u 14 osób stwierdzono obecność koronawirusa, 27 osób poddanych jest kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną, a 4 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. Jest też dobra wiadomość. Mamy w Radzionkowie jedną osobę, która pokonała koronawirusa i jest już całkowicie zdrowa.
Mimo, że głównym tematem, wokół którego toczy się nasze życie, jest panująca epidemia, to jako samorząd staramy się także, w miarę możliwości, realizować zadania z zakresu gospodarki komunalnej. Zgodnie z planem przebiegają inwestycje na Hugonie oraz związane z budową Rynku. W zeszłym tygodniu dotarła do Urzędu Miasta informacja, że pozyskaliśmy środki z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Metropolii na remont ul. Gajdasa. Liczę, że już niedługo jakość nawierzchni ulicy, przy której znajduje się ośrodek zdrowia, przedszkole czy centrum tenisowe, będzie bezpieczna i estetyczna. W najbliższy czwartek odbędzie się w Centrum Kultury „Karolinka” sesja Rady Miasta Radzionków. Podczas niej zostaną podjęte istotne dla przedsiębiorców, zmagających się ze skutkami gospodarczymi epidemii, uchwały, między innymi w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości oraz dotycząca zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Od kilku dni znane są także terminy matur i egzaminów szkolnych. Zapewniam, że radzionkowskie placówki oświatowe dołożą wszelkich starań, by na terenie naszego miasta, przebiegły one w sposób bezpieczny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli - egzaminatorów.
Ponawiam swój cotygodniowy apel o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych oraz zachęcam do kreatywnego, zgodnego z obowiązującymi regulacjami prawnymi, zaplanowania zbliżającego się majowego weekendu. Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia i wytrwałości w codziennych zmaganiach z epidemią.

 

Z wyrazami szacunku

Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl