Przejdź do głównej treści

Zbiórki sprzętu, tekstyliów i obuwia

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórkach zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz tekstyliów, odzieży i obuwia. 

19 maja - zbiórka objazdowa (odbiór sprzed posesji)
20 maja, godz. 8:00 - 12:00 zbiórka stacjonarna na Targowisku Miejskim

Za oddane elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki kwiatów.

Prosimy o zgłaszanie się do Referatu Gospodarki Komunalnej UM Radzionków po plomby do worków na tekstylia (w przypadku odbioru sprzed posesji).

Szczegóły pod numerami telefonów 32 388-71-62 lub 65.


Co można oddać?

  • kompletny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  • odzież nadającą się do ponownego użytku (m.in. kurtki, płaszcze, odzież wierzchnia),
  • obuwie, galanterię,
  • tekstylia domowe (poszewki, koce, firany).

Czego nie można oddać?

  • kołder,
  • brudnej i mokrej odzieży,
  • odzieży dziurawej i poplamionej,
  • odzieży noszącej ślady pleśni i wilgoci.