Logo programu "Czyste Powietrze"W Urzędzie Miasta Radzionków uruchomiony został punkt konsultacyjno-informacyjny ogólnopolskiego Programu „Czyste Powietrze”. Miejsce to ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Radzionków aplikowania o dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.


Wszystkie formalności mieszkańcy będą mogli załatwić w swoim urzędzie bez konieczności samodzielnego składania wniosku przez internet czy wizyty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Do zadań urzędników będzie należało: udzielanie informacji o zasadach i warunkach Programu, pomoc w przygotowaniu wniosku i przekazanie go do WFOŚiGW, a także pomoc przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie mieszkańcom chcącym przystąpić do Programu załatwianie wszelkich formalności blisko swojego miejsca zamieszkania.

Jak działa punkt?
Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosku w Programie "Czyste Powietrze" powinni skontaktować się z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Radzionków w celu umówienia spotkania i przygotowania wniosku. Jednocześnie mieszkańcy przed umówionym spotkaniem, proszeni są o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego danych, które będą niezbędne do przygotowania wniosku o dofinansowanie, co znacznie ułatwi obsługę. Formularz kwestionariusza dostępny poniżej.

Wnioski złożone przez mieszkańców w Urzędzie Miasta Radzionków zostają przekazane do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gdzie następuje ich ocena i decyzja o udzieleniu dotacji.

Ważne! Mieszkaniec może złożyć tylko i wyłącznie jeden wniosek w ramach Programu.

Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu "Czyste Powietrze" zlokalizowany jest przy ul. Kużaja 17 w Radzionkowie-Rojcy, w Referacie Ochrony Środowiska (biuro na pierwszym piętrze budynku PKG) i aktualnie jest czynny w środy w godzinach 12:00 – 17:00 oraz w piątki w godzinach 8:00 – 13:00.
Umówić się na wizytę lub uzyskać więcej informacji można pod dedykowanym numerem telefonu (32) 388-71-59.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszego punktu!

KWESTIONARIUSZ

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl