YBFB Instagram - logoBIP

      dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych 

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Rodzina 500+Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiŚląska Karta Usług Publicznych - logoLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

7 czerwca br. ruszyły zajęcia w projekcie: „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym”. W ramach projektu odbywają się warsztaty umiejętności społecznych, rozwoju zainteresowań oraz kursy edukacyjne. Realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie. Można jeszcze dołączyć!

Projekt: Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym” ma na celu podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców obszaru objętego Programem Rewitalizacji na terenie Gminy Radzionków. „Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie. Jest to okazja, żeby zupełnie bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć szanse na rynku pracy” – mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie – Jakub Janiak.

Zajęcia w projekcie ruszyły 7 czerwca br. i potrwają do marca 2019. Rekrutacja wciąż trwa. Projekt łączy pokolenia, bo przeznaczony jest dla osób między 13 a 65 rokiem życia. Uczestnicy w mniejszych grupach zdobywają kompetencje psychospołeczne, rozwijają swoje zainteresowania i uczestniczą w wybranych kursach np. prawa jazdy, język obcy, kulinarny, opiekun osób starszych, kosmetyczny itd.. Kursy kończą się uzyskaniem zaświadczenia bądź certyfikatu dającego realne szanse na rynku pracy. Dodatkowo, organizatorzy przewidują inne atrakcje dla uczestników jak: wycieczki, imprezy tematyczne, karnety na zajęcia sportowe. Działania odbywają się głównie na terenie Radzionkowa lub miast z nim sąsiadujących.

Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkańcy Radzionkowa z obszarów objętych Gminnym Programem Rewitalizacji tj. „Rojca” lub „Były PGR”. W związku z tym, że projekt kierowany jest do najbardziej potrzebujących, konieczne jest również spełnienie dodatkowych kryteriów wskazujących na znalezienie się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Więcej informacji na ten temat można uzyskać bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie, przy  ul. Kużaja 19  na parterze, w Biurze Projektów.

Projekt „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Informacji udziela: Agnieszka Pryca lub Paweł Lipiński. tel.: 531-345-125
www.ops.radzionkow.pl


 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl