YBFB Instagram - logoBIP

neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo

Drugi turniej XV Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się w ostatni weekend 18.06.2016 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich. Tym razem w zawodach uczestniczyło 34 szachistów. Organizatorem jubileuszowej edycji są: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „PIONEK” Radzionków, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie i Urząd Miasta Radzionków. Wzorem ostatniego roku zawody rozgrywają się w dwóch odrębnych grupach „A” powyżej 16-lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim, z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.

Zawody odbywają się w cyklu 4- turniejów zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów z wszystkich turniejów.

W grupie "A” wystartowało 16 zawodników, tym razem faworyci lekko zawiedli, a swoje duże możliwości ujawnili inni zawodnicy. Zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem 6,5 pkt z 7 partii Damian Brożyna, uzyskując wynik przed Jarosławem Pietruchą, który zdobył 5,5 pkt, trzecie miejsca, z dobrym wynikiem, osiągnęli zawodnicy z Radzionkowa - Wojciech Hajda i Henryk Duzdowski po 4,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Marek Tyroń uzyskując 4,5 pkt oraz Jan Plotecki zdobywając 4 pkt. Zwycięzca pierwszego turnieju Krzysztof Lach tym razem zdobył tylko 3 pkt i zajął 9 miejsce.

W turnieju grupy „B” do 16 lat uczestniczyło 18 szachistów, co należy uznać za dobrą frekwencję ponieważ w tym samym czasie odbywał się turniej juniorów o Mistrzostwo Ślśska.

Bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy z MDK Bytom wygrał Adrian Czaja uzyskując 6,5 pkt przed Igorem Solnym, który osiągnął wynik 5,5 pkt, Karol Sowa oraz Patryk Dembicz po 5 pkt, Nicolaus Letkiewicz uzyskał 4,5 pkt a Łukasz Potempa 4 pkt.
W grupy 'Benjaminów' czyli do 8 lat bardzo dobrze zaprezentowali się Marcin Hajda, który zdobył 3 pkt, tuż za nim sklasyfikował się Michał Atamaniuk z 2 punktami i debiutujący Wiktor Kosik z 1 punktem. Młodzi adepci z Radzionkowa czynią stałe postępy angażując się w zajęcia prowadzone przez „PIONEK” Radzionków .
Cieszy dobry poziom gry i wiele ciekawych partii oraz „małych dramatów”, które tej grze towarzyszą.