"Rozwijamy swoje pasje - klasy psychologiczno - pedagogiczne na zajęciach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego"

21 marca uczniowie klas psychologiczno-pedagogicznych naszego liceum, wraz z uczniami gimnazjum obok udali się na Uniwersytet Śląski w Katowicach na Wydział Pedagogiki i Psychologii.
O godzinie 7:20 wraz z p.dyrektor D.Minas, p. I.Kobek oraz p. B.Dziembałą wyruszyliśmy w drogę. Parę minut po godzinie 8 dojechaliśmy na miejsce.

Podekscytowani nadchodzącymi, naukowymi nowymi dla nas wiadomościami udaliśmy się do środka. Po miłym przywitaniu nas przez studentów oraz pracowników uczelni zostaliśmy zaprowadzeni do szatni.
Około godziny 8:30 zostaliśmy podzieleni na grupy, a następnie każdej przydzielono studenta uczelni, który z ciekawością nam opowiedział oraz oprowadził po wydziale pip.
Dzięki ciekawym informacjom nam przekazanym mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat studiowania tutaj.
O godz. 9:00 wszystkie zaproszone szkoły wraz z naszą udały się do auli, gdzie odbyły się wykłady poprowadzone przez wykładowców wydziału. Zostały nam zaprezentowane następujące prezentacje:
- Fenomen książki i filmu "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" a funkcjonowanie psychoseksualne,
- Szkoła Summerhill,
- Demokracja- prawa dziecka,
- Psychologiczne sekrety facebook'a oraz
- "Studiowanie Życia" po godzinach.

Na ostatnim z wykładów mogliśmy poznać tajniki życia studenckiego, od jednego ze studentów należącego do Samorządu Studenckiego UŚ.
Myślę, że każdy znalazł coś dla siebie z wyżej wymienionych tematów.

Po skończonych prezentacjach, w godzinach 10:50-11:30 mieliśmy czas na ponowne, głębsze zwiedzenie uczelni, lub na chwilę odpoczynku w "Limonce"-szkolnej kawiarence.
Następnie, zarówno uczniowie jak i nauczyciele przybyłych szkół udali się na wcześniej zapisane warsztaty. Tematów do wyboru było dużo, ale ostatecznie każdy z uczniów wybrał interesujący go temat, z którym - jak myślę - wiąże swoją przyszłość.
O godzinie 12:45 zakończyliśmy warsztaty, a już po godzinie 13 wyruszyliśmy w kierunku naszego liceum.

Pełni nowych doświadczeń oraz wiadomości poznanych na Uniwersytecie Śląskim wróciliśmy do domu. Każdy z wykładów, wybrany przez nas warsztat pomógł nam w wstępnym wybraniu swojej drogi na przyszłość.

Wydziałowi Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieje do zobaczenia za rok.

Katarzyna Siwy, IB

 

 

Po niemiecku…

Nasi uczniowie – Janina Francik z kl. Ia oraz Adrian Kuśmirek z kl. IIa oraz uczeń sąsiadującego z nami, zaprzyjaźnionego gimnazjum w Radzionkowie reprezentowali nasze miasto podczas Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich …”, który odbył się 22 marca w Bytomiu.
Młodzież wystąpiła wspaniale, wykazując się doskonałą znajomością niemieckiego oraz talentem aktorskim.
Janka i Adrian, którzy wcielili się w role księżniczki i księcia, zaprezentowali zabawną scenkę, która ukazywała, jak dzięki znajomości niemieckiego można zdobyć serce pięknej dziewczyny. Publiczność śmiała się do łez.
Uczeń gimnazjum w oryginalny sposób opowiedział o swojej przygodzie z językiem naszych sąsiadów, uzupełniając wypowiedź zabawnymi rymowankami oraz odą do języka niemieckiego.
Poziom występów naszych uczniów był bardzo wysoki i wyróżniał ich zdecydowanie pośród ok. 60 uczestników konkursu. Odpowiadali oni też wybornie na pytania zadawane przez komisję. Publiczność przyjęła ich wspaniale, reagowała śmiechem i brawami, a także gratulowała udanego występu. Jesteśmy dumni z naszej zdolnej radzionkowskiej młodzieży!

nauczyciel języka niemieckiego – Mirosława Wojtas

 

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.