Radzionkowskie Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich zaprasza wszystkich potencjalnych uczniów Liceum na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 24 kwietnia br. w godzinach od 9.00-18.00. Harmonogram przedstawia się następująco:

9:00 - powitanie w auli uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie
oraz gimnazjalistów odwiedzających liceum indywidualnie.

9:15 – 11:00 - zwiedzanie szkoły, udział w zabawach, grach sportowych
(w tym czasie nauczyciele są zaproszeni do biblioteki na poczęstunek).

10.30 -  powitanie w auli uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie
oraz gimnazjalistów odwiedzających liceum indywidualnie.

10:45 - 12:30 - zwiedzanie szkoły, udział w zabawach, grach sportowych
(w tym czasie nauczyciele są zaproszeni do biblioteki na poczęstunek).

11:00 - wręczenie przez Burmistrza Miasta Radzionków p. dr. G. Tobora i Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii
Politechniki Śląskiej nagród laureatom konkursów organizowanych przez liceum
(w uroczystości biorą udział uczniowie nagradzani oraz ich opiekunowie).

Grupy zorganizowane z innych gimnazjów proszone są o potwierdzenie udziału w dniu otwartym
oraz ustalenie godziny oprowadzania w terminie do 21 kwietnia telefonicznie (32 286 62 51)
lub poprzez wysłanie zgłoszenia na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zapraszamy również uczniów wraz z rodzicami na indywidualne oprowadzanie po szkole w godzinach 9:00 – 18:00

„TĘGIE GŁOWY” W RADZIONKOWSKIM LICEUM

Już po raz ósmy w murach radzionkowskiego ogólniaka odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków, Dziekana Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań matematyką, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów a także wykorzystanie wiedzy z dziedziny matematyki w życiu codziennym.
Do konkursu przystąpiło 110 uczniów z Radzionkowa, Bytomia, Piekar Śląskich i Świerklańca.Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową, składającą się nauczycieli matematyki radzionkowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Po wnikliwej analizie prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 17 nagród indywidualnych i 5 wyróżnień.
A oto pełna lista laureatów:

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Kategoria III- IV klasy szkół podstawowych

I

Patryk Tomczyk

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radzionkowie

II

Borys Izworski

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzionkowie

III

Jakub Ciepłak

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzionkowie

III

Jan Czarniecki

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie

wyróżnienie

Karolina Śliwińska

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radzionkowie

wyróżnienie

Szymon Szymański

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzionkowie

wyróżnienie

Jakub Warzecha

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych

Kategoria V- VI klasy szkół podstawowych

I

Kamil Michalski

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie

II

Maksymilian Wawrzyczek

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radzionkowie

III

Mikołaj Ćwiek

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzionkowie

wyróżnienie

Mikołaj Konik

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzionkowie

wyróżnienie

Szymon Mikina

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzionkowie

Kategoria I – II klasy gimnazjum

I

Bartosz Bula

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie

II

Julia Pawełkiewicz

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Radzionkowie

II

Daniel Kiczka

Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

II

Wiktoria Kwiotek

Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

Kategoria III klasy gimnazjum, I ponadgimnazjalne

I

Adam Patschek

Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu

II

Kamil Krawczyk

Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu

III

Maksymilian Pakos

Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu

Kategoria klasy II – IV szkół ponadgimnazjalnych

I

Gabriel Duda

Zespół Szkół Techniczno-Humanistycznych w Radzionkowie

II

Dawid Ulfik

Zespół Szkół Techniczno-Humanistycznych w Radzionkowie

III

Izabela Słota

Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta Radzionków odbędzie się 24 kwietnia 2017 roku w auli liceum.Wszystkim laureatom konkursu i ich nauczycielom już dziś serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem ze strony miłośników królowej nauk.

W imieniu organizatorów
Celina Napieraj

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.