YBFB Instagram - logoBIP

neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo

Trzeci turniej XV Grand Prix Radzionkowa w szachach odbył się 10 września br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Tym razem, w zawodach uczestniczyło 42 szachistów. Organizatorami jubileuszowej edycji byli: Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych PIONEK Radzionków, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie i Urząd Miasta Radzionków.

Zawody, wzorem ostatniego roku, rozegrano w dwóch odrębnych grupach, tj.: „A” powyżej 16-lat i grupa „B” do 16 lat. Turniej odbył się na dystansie 7-rund w systemie szwajcarskim z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika w każdej partii.
Zawody odbywają się w cyklu 4-turniejów, a zwycięzcą zostanie szachista, który zgromadzi najwięcej punktów z wszystkich turniejów.
W grupie „A” wystartowało 22 zawodników, na prośbę trenera i rodziców oraz uwzględniając plan szkoleniowy, w tym turnieju zagrało 3 juniorów poniżej 16 lat. Faworytem z grupy okazał się Paweł Jurek, który z kompletem 7 punktów wygrał rozgrywki. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Lach, Jarosław Pietrucha i Mirosław Połap, którzy wywalczyli po 5 pkt, za nimi finiszowali Mateusz Płonka i Andrzej Kostowski z dorobkiem 4 ½ pkt .
W turniejach grupy „B” do 16 lat uczestniczyło 20 szachistów, co należy uznać za dobrą frekwencję z powodu, iż w tym samym czasie odbywało się kilka równoległych turniejów .
Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka UKS Pałac Młodzieży Katowice Anna Tim, która wygrała turniej z wynikiem 6 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Turczyn i Patryk Dembicz po 5 ½ pkt, a dalej Igor Solny i Adam Jurek po 4 ½ pkt. W grupie „Benjaminów”, czyli do lat 8 bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Hajda, który zdobył 3 pkt.