20 stycznia o godz. 17.00 w Centrum Kultury „Karolinka” rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miasta Radzionków z okazji 18 – lecia odzyskania przez Radzionków praw miejskich. W Sesji wezmą udział zaproszeni goście reprezentujący różne szczeble administracji samorządowej, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, duchowieństwo, delegacje miast partnerskich i sąsiadujących z Radzionkowem.

 

Specjalnymi gośćmi będą rówieśnicy odrodzonego Radzionkowa czyli młodzież, która w tym roku uzyska pełnoletność oraz właściciele firm, działających od osiemnastu lat w Radzionkowie. Podczas Sesji zostanie zaprezentowany film dokumentalny pt. „18 lat wspomnień”, przygotowany przez Telewizję Sfera w oparciu o materiały archiwalne oraz rozmowy przeprowadzone przez redaktor Bożenę Langner z osobami związanymi z odzyskaniem przez Radzionków praw miejskich oraz obecnym burmistrzem miasta Gabrielem Toborem.

W trakcie sesji zostaną również wręczone Nagrody Honorowe Crux Adalberti, które przyznała Rada Miasta Radzionków podczas sesji w dniu 30 grudnia 2015 roku.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.