Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Dziś kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wybuchu III Powstania Śląskiego, ale jakże inna niż zazwyczaj, forma jej świętowania. Po raz pierwszy, jako burmistrzowi, przyszło mi samotnie stać na pustym placu wokół Pomnika Powstańców Śląskich. Od wielu lat, właśnie w tym miejscu, licznie gromadziły się poczty sztandarowe, dzieci i młodzież, wojsko, harcerze oraz liczne organizacje pozarządowe. Byliśmy tam zawsze wszyscy razem. Dziś też wierzę, że jesteśmy razem, że tworzymy wspólnotę, choć w zupełnie innej formie. Liczne wiązanki kwiatów, dziś zastąpiła jedna symboliczna, którą złożyłem w imieniu wszystkich mieszkańców Radzionkowa.

Dziękuję wszystkim, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do obchodów tegorocznego 3 Maja: Stowarzyszeniu Żołnierzy Radiotechników „Radar” z płk Wojciechem Bonczkiem na czele, Szkole Podstawowej nr 4, orkiestrze, organizacjom pozarządowym, harcerzom, pocztom sztandarowym. Wierzę, że wkrótce wszystko wróci do normy, że już w dniu 11 listopada, licznie stawimy się w tym wyjątkowym dla naszej lokalnej społeczności miejscu.

Życzę wszystkim Państwu udanego świętowania w gronie najbliższych oraz dużo zdrowia w tym wyjątkowym i trudnym dla nas wszystkich czasie.

 

Z poważaniem
Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl