Nieco ponad rok temu, w Kozłowie k. Gliwic, rozpoczęła się przygoda uczniów SMS Radzionków z piłką nożną plażową. Wystąpili oni wtedy w turnieju organizowanym przez UKS „Milenium” Gliwice (klub trenujący Beach Soccer) turnieju Double Cup, w którym gra się na 2 boiskach: ze sztuczną trawą i piaskowym. Turniej zakończył się ich zwycięstwem, a gospodarze zaprosili ich na czerwcowe Mistrzostwa Śląska w tej odmianie piłki nożnej. Tutaj również „Cidry” okazały się najlepsze zdobywając tytuł Mistrzów Śląska.

W sobotę 15 lutego 2020 „Młode Cidry” po raz drugi udały się do Kozłowa na Double Cup. Klub reprezentowały 2 zespoły: z rocznika 2006 i 2007. W turnieju brało udział 6 zespołów. Poza radzionkowianami i dwoma zespołami UKS „Milenium” Gliwice zagrały „Promotor” Zabrze oraz „Górnik” Bobrowniki Śląskie. Każdy grał z każdy zarówno na sztucznej trawie jak i piasku. Uczniowie SMS z rocznika 2006 po raz kolejny pokazali, że świetnie czują się na piasku, a w całym turnieju przegrali tylko 1 z 10 meczy, na piasku z zespołem gospodarzy, po pasjonującym meczu i wielkich emocjach (2:3). Wygrali pozostałe 9 pojedynków i drugi rok z rzędu wygrali ten wyjątkowy turniej. To nie koniec dobrych informacji o „Cidrach”. Świetny występ zaliczyli również chłopcy z rocznika 2007, którzy grając w kategorii starszych (2006) uplasowali się na 3 miejscu.

To nie koniec gry na piasku w tym roku: w najbliższą sobotę 22 lutego uczniowie SMS zostali zaproszeni do Kozłowa aby rozegrać mecz pokazowy podczas Międzynarodowego Turnieju Beach Soccera, a w czerwcu będą bronić tytułu Mistrzów Śląska.


Złoci medaliście z Kozłowa: Maciej Kowalczyk, Jakub Segert, Filip Misiak, Dawid Kotara, Paweł Szolc, Kacper Czornik, Maciej Treter, Adam Krysiak, Jakub Burda; trener: Mariusz Malok

Brązowi medaliści z Kozłowa: Igor Górski, Bartosz Przypaliński, Szymon Stańczyk, Jakub Stańczyk, Jakub Caban, Tomasz Ćwięczek, Dominik Brzezina, Szymon Weiss, Łukasz Korbel, Jakub Kościański, Harald Mueller, Cezary Wroniszewski, Bartosz Zejer, Filip Bogacki; trener: Adam Dyrda

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl