YBFB Instagram - logoBIP

neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo

Uczniowie 6 klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków, na co dzień grający w miejscowym UKS „Ruch” Radzionków zostali MISTRZAMI ŚLĄSKA W BEACH SOCCERZE w Gliwicach.
Oficjalny turniej, pod szyldem Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbył się w niedzielę 16 czerwca na pięknym obiekcie UKS „Milenium” Gliwice. Wzięło w nim udział 8 zespołów.
Dla radzionkowian był to drugi kontakt z piłką plażową. Pierwszy miał miejsce podczas zimowego turnieju w Kozłowie k. Gliwic, rozgrywanego pod balonem na piasku i sztucznej trawie.

Na drodze do złota radzionkowianie dwukrotnie mierzyli się z UKS „Milenium” Gliwice, które na co dzień trenuje i odnosi sukcesy w Beach Soccerze. Szczególnie zacięty był ostatni mecz grupowy z „Milenium” I, w którym kibice oglądali piękne gole i zagrania z powietrza, strzały z przewrotki, znakomite parady bramkarzy, a decydujące gole (doprowadzający do dogrywki i zwycięski) padały kilka sekund przed końcem regulaminowego czasu.
W finale podopieczni trenera Adama Dyrdy pokonali 6:2 „Orła” I Mokre, jednak i to spotkanie miało swoją dramaturgię. Nasi szybko objęli prowadzenie 2:0, jednak rywale odpowiedzieli kontaktową bramką z rzutu karnego. Wymianę ciosów kontynuował Paweł Szolc, który trafił dla Radzionkowa tuż po rozpoczęciu gry z połowy boiska (gol charakterystyczny dla tej dyscypliny). Po przerwie marnujemy rzut karny, a rywale strzelają na 3:2. Ostatnie słowa należą jednak do nas: dzięki dwóm golom Adama Krysiaka i jednym Piotrka Mazurkiewicza odnosimy historyczny sukces dla szkoły SMS, klubu UKS „Ruch” Radzionków i miasta Radzionków. DAWID KOTARA został uznany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem Turnieju.
Skład Mistrzów Śląska: Kuba Szydło, Oliwier Polak (bramkarze), Arek Anczok, Szymon Ciongwa (2 gole), Maciek Treter (3 gole), Dawid Kotara (5 goli), Kuba Segert (C), Adam Krysiak (5 goli), Kacper Czornik (1 gol), Paweł Szolc (1 gol), Piotrek Mazurkiewicz (5 goli); sztab szkoleniowy: Adam Dyrda (trener), Jarosław Treter (kierownik zespołu)