W piątek, 7 czerwca, rozpoczynamy główne obchody XIII Dni Radzionkowa. Tradycyjnie już ulicami miasta przejdzie barwny korowód, w przemarszu wezmą udział wychowankowie szkół i przedszkoli, przedstawiciele władz miasta, a przede wszystkim przedstawiciele organizacji pozarządowych i mieszkańców. Korowód rozpocznie się o godzinie 16.30. Trasa przemarszu będzie wiodła ulicami: ul. Gwarków, ul. Gierymskiego, ul. Kużaja, ul. Męczenników Oświęcimia, ul. Św. Wojciecha, ul. Knosały, ul. Śródmiejską do Placu Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do włączenia się i czynnego udziału w korowodzie.

W tym roku również, na wysokości Urzędu Miasta, będzie stanowisko komentatora, który będzie omawiał poszczególne grupy i osoby, biorące udział w korowodzie.

Po korowodzie zachęcamy do robienia sobie zdjęć na tle radzionkowskiej starej pocztówki, która znajduje się przy Centrum Kultury "Karolinka" (przy wejściu do restauracji). Z kolei w niedzielę przed pocztówka zostanie ustawiona fotobudka bezpłatnie dostępna dla wszystkich od 16:00 do 18:00. Zapraszamy do wykonywania pamiątkowych zdjęć!

Z okazji odbywających się w dniach 7-9 czerwca głównych imprez XIII Dni Radzionkowa, zostało przygotowane specjalne wydanie gazety pn. "Dzień dobry Radzionków", które jest w całości poświęcone naszemu miastu. Specjalne wydanie rozdawane będzie mieszkańcom i gościom Radzionkowa w piątek podczas korowodu przemierzającego ulicami miasta (od godz. 17.00 kolportaż w okolicach Placu Letochów oraz Centrum Kultury „Karolinka”/Plac Jana Pawła II) oraz w niedzielę (od godz. 17:00 na Placu Jana Pawła II, czyli w okolicach sceny przed Centrum Kultury „Karolinka”).

Po przejściu ulicami miasta będzie można się udać na Festyn przy Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich (17:30-19:00) lub na Festiwal „Holi – święto kolorów”, który odbędzie się na placu przy ul. Kużaja 17-19 (17:30-20:30). Z kolei o 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Efekt do późnych godzin nocnych w restauracji „Figaro”. Zapraszamy!

W sobotę, pod „Karolinką” zrobi się naprawdę głośno, zespoły które wystąpią dla radzionkowskiej publiczności przygotowały iście rockowe brzmienie. Jako pierwsi o godzinie 16:00 na scenie pojawią się muzycy grupy Tata Sławek, a zaraz po nich zagrają takaKarma. Następnie, o  19:00, wystąpi Dr Queen, z repertuarem legendarnego zespołu Queen, a zaraz po nich zagra gwiazda wieczoru, czyli zespół „Poparzeni Kawą Trzy”.

Tego dnia nie zabraknie również sportowych emocji. Rano, na zalewie w Przeczycach, odbędą się kolejne Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie. Wystartują również biegacze, zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi, w czwartej edycji Eco Cidry Cross – dychej na Księżej Górze. Ponadto odbędą się zawody w skata i karate. Zwieńczeniem sportowych zmagań będzie mecz „Ruchu” Radzionków z „Zagłębiem” II Lubin.

Niedziela pod „Karolinką” rozpocznie się już o 14:15. Wtedy właśnie wystąpi laureat Przedszkolnego Festiwalu Ekologicznego. Później scenę od godziny 14:30 zawojują wychowankowie Filii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz członkowie grup działających przy CK „Karolinka”. Po krótkiej przerwie, o 17:30 na głównej scenie odbędzie się wręczenie nagród dla laureatów konkursów organizowanych w ramach Dni Radzionkowa. Następnie, o godzinie 18:45 na naszej estradzie pojawi się Mariusz Kalaga – piosenkarz nazywany często „Roy’em Orbisonem znad Wisły”, grający znane przeboje muzyki rozrywkowej i  tanecznej. Po jego koncercie wystąpi zwycięzca Talentiady 2018, a zaraz po nim o 20:45 absolutna gwiazda tegorocznych Dni Radzionkowa – Kabaret Młodych Panów. Zwieńczeniem kulminacyjnych obchodów dnia miasta będzie efektowny pokaz sztucznych ogni.

Szczegółowy program na pozostałe dni na stronie www.dniradzionkowa.pl

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl