Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” zaprasza bardzo serdecznie na 14. Przedszkolny Festiwal Ekologiczny, który odbędzie się 9 maja 2019 roku o godz. 9.00-11.30 w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie.
Jest to niezwykle barwna i pouczająca impreza pozwalająca pokazać na szerszym forum efekty działań wychowawczych i edukacyjnych nauczycieli zaangażowanych w edukację ekologiczną i znakomicie poprowadzona przez Bernadetę Kowalską .

Hasło festiwalowe brzmi SMOG NAS TRUJE I ZDROWIE RUJNUJE, a na scenie zaprezentują się w kolejności występów: Przedszkole Miejskie nr 58 w Bytomiu, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczna Chatka” w Bytomiu, Gminne Przedszkole nr 2 w Wieszowie, Gminne Przedszkole nr 1 w Zbrosławicach, Przedszkole nr 4 „Bajka” w Radzionkowie, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Ptasi Raj” z Radzionkowa, Przedszkole nr 3 z Radzionkowa, Niepubliczne Przedszkole „Radosne Słoneczko” z Radzionkowa, Przedszkole Miejskie nr 51 w Bytomiu, Miejskie Przedszkole nr 37 z Rudy Śląskiej.
Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie „Zielona Ziemia” od 2006 roku, a od kilku lat przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Bytomiu oraz Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. Imprezę objęli patronatem honorowym dr Gabriel Tobor Burmistrz Miasta Radzionków oraz Mariusz Wołosz Prezydent Miasta Bytom
Uczestnicy prezentują się w 10 minutowych formach na scenie oraz przygotowują prace plastyczno - techniczne o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Walczą o nagrody w kategorii: najlepsze przedstawienie i najlepsza praca, ale wszystkie dzieci występujące na festiwalu otrzymają upominki rzeczowe, poczęstunek oraz tradycyjne rośliny do posadzenia w przedszkolu. Najlepsze przedstawienie zostanie pokazane w ramach tegorocznych DNI RADZIONKOWA oraz otrzyma drzewo do posadzenia w szkolnym ogrodzie ufundowane przez firmę Drzewa Formowane z Radzionkowa.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Oświadczenie o dostępności

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl