To już 15-ta edycja Śląskich Lotów Dalekodystansowych organizowana przez Oddział Radzionków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Śląski lot gołębi dorosłych odbył się 23 czerwca z miejscowości Sulingen, gołębie do pokonania miały 750 km. Był to lot dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę, 23 wcześnia odbył się lot gołębi młodych z miejscowości Pyrzyce, gołębie do pokonania miały 420 km. Było to wielkie święto śląskich hodowców gołębi pocztowych, prawdziwe „Derby Śląska”. W niebo wzbiło się 8 000 gołębi.

W locie uczestniczyli hodowcy z Oświęcimia, Osieku, Orzesza, Rybnika, Tychów, Mikołowa, Pyskowic, Toszka, Gliwic, Knurowa, Góry, Gaszowic, Leszczyn, Lysek, Czerwionki, Siewierza, Myszkowa, Częstochowy, Chorzowa, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Bytomia i gospodarze z Radzionkowa.

Uroczystości podsumowujące lot odbędą się w Radzionkowie 10 listopada poprzedzone mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha w intencji hodowców gołębi pocztowych i ich rodzin.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.