Harcerstwo to wędrówka, podczas której znajdujemy różne znaki – przyjaźń, zgodę, pomoc, zaufanie. Harcerstwo to służba dobrowolna, z własnej chęci i bez niczyjego przymusu. To braterskie wyciagnięcie ręki do drugiego człowieka. Za taką właśnie działalność 12. Drużyna Harcerska "Oręż" z Radzionkowa otrzymała w tym roku z rąk komendanta Hufca ZHP Bytom hm. Arkadiusza Kila tytuł i statuetkę Najlepszej Drużyny Harcerskiej Hufca Bytom.


Z roku na rok harcerstwo w Radzionkowie rozwija się coraz prężniej. Przy Szkole Podstawowej nr 4 oprócz 12. Drużyny Harcerskiej „Oręż” działa także pion starszo harcerski „Zawiszacy” oraz 12. Gromada Zuchowa „Bombowe Rycerzyki” skupiająca najmłodszych zuchów. W ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 działalność rozpoczęła 10. Drużyna Harcerska „Kierunek”, a w planach jest założenie kolejnych dwóch gromad. Wszystko to zmierza do powstania radzionkowskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych. Zainteresowanych wstąpieniem w szeregi ZHP zapraszamy do kontaktu: 698 098 943.
„…bo ognisko harcerskie tyle żaru ma w sobie, że każdemu z nas da po iskierce. Rozpłomieni, rozpali i do pracy zachęci, i radością napełni Twe serce.” Serdecznie zapraszamy do podjęcia tej harcerskiej służby dzieci i młodzież, bo harcerzem być to wcale nie wada, harcerzem być każdemu wypada.


phm Aleksandra Simon
drużynowa 12. DH „Oręż” i 12. GZ „Bombowe Rycerzyki”

 

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.