Burmistrz Miasta Radzionków zaprasza na wystawę prac Salvadora Dali. Wystawa potrwa od 3 do 28 września br., będzie prezentowana w galerii "Mozaika" Centrum Kultury "Karolinka". Na wernisaż wystawy zapraszamy 5 września o godzinie 18:00. Wystawa prac zorganizowana jest w ramach obchodów 20 - lecia restytucji praw miejskich.

Ekspozycja będzie składała się z prac na papierze, w większości sygnowanych odręcznie przez artystę. W dużej mierze są to egzemplarze autorskie. Wszystkie prace są oprawione w szkło i ozdobne ramy. Na wystawę składają się linoryty, cynkografie, drzeworyty, litografie, akwaforty.

Salvador Dali - kataloński malarz żył w latach 1904 - 1989 r. jeden z najbardziej znanych surrealistów na świecie.

Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku. Postrzegany bywał jako skrajny ekscentryk. Wymyślił własną metodę surrealiatyczną zwaną "paranoiczno - krytyczną". Wśród jego dzieł znajdują się nie tylko obrazy, ale również rzeźby, sztuka użytkowa, porcelana, perfumy. Sztuka Dalego stała się już za jego życia znakiem handlowym, nawet więcej, ikoną współczesnego świata.
Dali to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na świecie. Jego dzieła dotychczas podziwiać można był niemal wyłącznie za granicą.

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.