Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „NIE PORZUCAJ!”. Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku, w trakcie, którego bardzo łatwo jednak zapomnieć, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta, co roku o 30%! Hasło tegorocznej kampanii „NIE PORZUCAJ!” brzmi:  "Pies ma świadomość 3 letniego dziecka! Czy porzuciłbyś swoje dziecko?".

Bezgranicznie ufający właścicielowi pies czy kot nie mogą pojąć tego, co je spotkało, dlatego bardzo często zwierzęta oczekują  w  miejscu  ich  porzucenia na swojego pana,  bywa  że  całymi tygodniami. Niektóre  z nich  za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Nawet umierając, ciągle czekają na swojego towarzysza życia, który przywiązał ich do drzewa!

Co musisz wiedzieć będąc na wakacjach, kiedy widzisz porzucone bądź ranne zwierzę?
Przede wszystkim zabezpiecz miejsce gdzie znajduje się poszkodowane zwierzę w sposób gwarantujący jemu ochronę przed np. innymi uczestnikami ruchu drogowego.
Skontaktuj się z numerem alarmowym 112 lub 997 w przypadku rannego lub martwego zwierzęcia.
Skontaktuj się z najbliższym urzędem gminy w przypadku porzuconego lub błąkającego się psa.
Ustawa o ochronie zwierząt w szczególności ujmuje formę znęcania się nad zwierzęciem poprzez jego porzucenie, a więc świadome rozciągnięte w czasie zadanie z premedytacją bólu i cierpienia psu lub kotu.

ULOTKA

KAMPANIA

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00