Na czas wakacji w mieście dla najmłodszych i tych nieco starszych przygotowano ponad 50 wydarzeń. W akcję „Lato w mieście” włączyły się miejskiej jednostki organizacyjne, a także Młodzieżowe Centrum Kariery, które prowadzi punkt konsultacyjny pośrednika pracy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wiele atrakcji. Zajęcia fitness, zumby, aquazumy, pokazy nurkowania, warsztaty, a przede wszystkim turnieje i Mistrzostwa Radzionkowa w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, a także Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu. Z okazji Dnia Morza będzie można spróbować swoich sił w konkursie rzeźby z piasku.
Centrum Kultury „Karolinka” w tym roku przygotowało wydarzenia, dzięki którym osoby pozostające w mieście, z pewnością nie będą narzekać na nudę. W ciągu tych dwóch miesięcy, kilka razy odbędzie się kino plenerowe „Pod chmurką”, zostaną zorganizowane wycieczki m.in. do Dinolandii w Inwałdzie
i Wioski indiańskiej w Ogrodzieńcu, a także warsztaty plastyczne i Letnią Szkółkę Samoobrony.
Miejska Biblioteka również przygotowała różnego typu warsztaty plastyczne
i dekoracyjne.
Szczegółowy program wszystkich zaplanowanych wydarzeń uczniowie otrzymają wraz ze świadectwem ukończenia szkoły. Będzie on także dostępny na plakatach oraz na stronie internetowej miasta.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00