Zakończyły się prace instalacyjne oraz faza testowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szymały/Unii Europejskiej/Schwallenberga. W związku ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

 Przypomnijmy, że budowa świateł w tym miejscu jest częścią realizowanego przez Gminę projektu pod nazwą: „Realizacja przyjaznej środowisku i niskoemisyjnej organizacji transportu publicznego w Subregionie Centralnym poprzez ograniczenie i uspokojenie ruchu samochodowego wraz z budową dróg rowerowych na terenie Gminy Radzionków”.

Co kryje się pod tą nazwą? Otóż w ramach projektu powstanie centrum przesiadkowe zlokalizowane przy dworcu PKP Radzionków-Rojca oraz droga rowerowa na odcinku pomiędzy ul.Długą i Knosały (po śladzie II odcinka etapu obwodnicy miasta).

Projekt obejmuje również budowę kolejnych sygnalizacji świetlnych dla potrzeb systemu ITS (System Zarządzania i Monitoringu Ruchu) na głównych arteriach komunikacyjnych Radzionkowa tj. w następujących miejscach: Pl. Letochów, skrzyżowanie Norwida – Knosały. Zakończenie realizacji całego projektu przewidziane jest do końca 2020 roku.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00