Tegoroczne XI Dni Radzionkowa rozpoczną się 20 maja Ciderfestem oraz Nocą Muzeów, a potrwają do 25 czerwca. Kulminacja przypadnie na dni 9-11 czerwca.

W piątek, 9 czerwca przez miasto przejdzie tradycyjny korowód, (zachęcamy do udziału), po którym na scenie przed Centrum Kultury „Karolinka” odbędzie się szkolny festyn oraz otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Fyrtek”. W sprawie korowodu zapraszamy do kontaktu z Zakładem Placówek Oświatowych, który jest jego organizatorem.

Sobota będzie dniem rodzinnym, podczas którego na scenie przed Centrum Kultury „Karolinka” zaprezentują się dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia w centrum oraz wychowankowie Filii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, godzinny blok Festiwalu „Fyrtek”, a także zostaną wręczone nagrody w konkursach, turniejach, zawodach organizowanych w ramach Dni Radzionkowa. Natomiast muzycznie bawić mieszkańców będą radzionkowskie zespoły - Kiersi oraz Nas Troje. Biesiadę w śląskim stylu dopełnią Gizdy z repertuarem Katarzyny Gertner z „Pozłacanego Warkocza”, Gwiazdą wieczoru będzie zaś zespół Papa D, który przypomina swoje największe hity z lat 80.

Niedziela to z kolei dzień młodzieżowy, w tym dniu zaprezentują się zespoły rockowe oraz cieszące się ostatnio popularnością – Frele, śpiewające po śląsku covery największych światowych przebojów. Zwieńczeniem Dni Radzionkowa będzie koncert zespołu Zakopower oraz pokaz sztucznych ogni.

Oprócz tego odbędzie się szereg innych wydarzeń organizowanych przez działające na terenie Radzionkowa, organizacje pozarządowe. Szczegółowy program na stronie www.dniradzionkowa.pl

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.