Dnia 24.04.2017 odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzionkowie Międzyszkolny Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs był inicjatywą nauczycieli anglistów Jedynki, a jego głównym celem było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz innych krajów anglojęzycznych zdobytej na lekcjach języka angielskiego, ale przede wszystkim zachęcanie dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych- ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach i rozwijanie ich zainteresowań.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zostali przygotowaniu do konkursu przez panią Iwonę Poźniak-Bem. Łącznie w konkursie wzięło udział 24 uczniów. Wicedyrektor szkoły, Iwona Atamaniuk powitała wszystkich uczniów, wyjaśniła zasady uczestnictwa konkursu, przedstawiła uczniom komisję konkursową i życzyła uczniom powodzenia w zmaganiach się z pytaniami konkursowymi. Komisja wyłoniła 3 najlepszych uczniów na każdym poziomie.

I tak: w kategorii klas IV Miejsce 1 i TYTUŁ LAUREATA zdobyła Nikola Pindel, uczennica SP1, w kategorii klas V Klasy V miejsce 1 i TYTUŁ LAUREATA Banduch Dominika , uczennica SP1, natomiast w kategorii klas VI Klasy VI miejsce 1 i TYTUŁ LAUREATA Jagoda Głogowska, uczennica SP1. Laureaci ci odebrali nagrody- kursy językowe na przyszły rok szkolny w Szkole Językowej Świat Języków z Bytomia oraz CLAN4YOU z Tarnowskich Gór.

Przyznano także drugie i trzecie miejsca.
Miejsce 2- Krzysztof Tobor SP2, klasa IV Sp2
Miejsce 3- Milena Leciej SP1, klasa IV, SP1
Miejsce 2 Emilia Socha SP2, klasa V, SP2
Miejsce 3 Marcel Sapa SP2, klasa V, SP2
Miejsce 2 Mateusz Kosik , klasa VI, SP1
Miejsce 3 Karol Sapa SP2, klasa VI, SP2
Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa. Sponsorami nagród rzeczowych były wydawnictwa OXFORD Cambrigde i Pearson Longman. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie tym, którzy przyczynili się do organizacji tego konkursu: pani Iwonie Bem-Poźniak, pani Iwonie Policht oraz pani Joannie Grzegorskiej.
Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała wicedyrektor szkoły.

Zanotowała; Iwona Atamaniuk

 

Zgłoś awarię oświetlenia

Podaj ulicę i numer posesji
całodobowy nr tel.: 801-800-103
e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl

Wywóz odpadów

Pytania i reklamacje dotyczące wywozu odpadów komunalnych w Radzionkowie można kierować na adres odpady@radzionkow.pl.